Naga Markets

PKN Orlen coraz bliżej linii bessyKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,34%. Akcje drożały o 0,84 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 65,28 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 3,17% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,44 zł.

Spore odbicie

Notowania Orlenu od końca października pozostają w mocnej formie. W tym czasie spółka zyskała ponad 30%. Obecnie na wykresie trwa test strefy oporu w rejonie 65 zł. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, kolejnym celem popytu stanie się linia trendu spadkowego.

pkn orlen 15.11.2022
Notowania PKN Orlen 15.11.2022

Marże w górę

Modelowa marża rafineryjna Grupy PKN Orlen wyniosła 31,4 USD/b w październiku 2022 r. wobec 16,7 USD/b miesiąc wcześniej i 5,7 USD/b w październiku 2021 r., podała spółka. Modelowa marża petrochemiczna wyniosła 993 euro/t.

marża rafineryjna PKN Orlen wyliczana jest następująco: przychody ze sprzedaży produktów (93,5% Produkty = 36% Benzyna + 43% Diesel + 14,5% Ciężki olej opałowy) – koszty (100% wsadu = ropa i pozostałe surowce). Całość wsadu przeliczona wg notowań ropy Brent. Notowania rynkowe spot. Modelowa marża rafineryjna nie uwzględnia kosztów CO2, gazu, energii elektrycznej i logistyki.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPGE walczy na kluczowym oporze
Następny artykułNajwiększy „Bitcoin Whale” w historii. Akumuluje 2,4 mld dol. w BTC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here