Naga Markets

PKN Orlen chce pozyskać jak najwięcej nowych koncesji na morskie farmy wiatroweWarszawa, 27.01.2022 (ISBnews) – PKN Orlen chce wykorzystać efekt skali i dlatego planuje pozyskać jak najwięcej z 11 dostępnych koncesji na morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, poinformował członek zarządu koncernu ds. korporacyjnych Armen Artwich.

“Chcemy wykorzystać efekt skali, dlatego zależy nam na jak największej liczbie z dostępnych koncesji. To umożliwi również maksymalizację efektów udziału polskich firm w łańcuchu dostaw na rzecz budowy morskich farm wiatrowych” – powiedział Artwich podczas telekonferencji.Przypomniał, że w polskim obszarze Morza Bałtyckiego mają powstać farmy wiatrowe o mocy 9-11 GW, a PKN Orlen do końca obecnej dekady planuje przeznaczyć 47 mld zł na segment energetyki, w tym właśnie budowę morskich farm wiatrowych.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here