Naga MarketsPKN Orlen chce opracować strukturę przejęcia zarówno Grupy Lotos, jak i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w ciągu 18 miesięcy, poinformował dyrektor biura M&A koncernu Robert Śleszyński.

PKN Orlen z ambitnymi planami na najbliższy rok

“18 miesięcy to czas, w którym chcemy opracować optymalną strukturę transakcji przejęcia Grupy Lotos i PGNiG” – powiedział Śleszyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Wskazał, że za ok. rok będzie można ocenić możliwą strukturę, m.in. na podstawie kapitalizacji spółek.

“Będziemy budować strukturę tak, by one były kompatybilne. Priorytetem jest jak najmniejsze obciążenie bilansu” – dodał dyrektor.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wcześniej prezes Daniel Obajtek informował, że spodziewa się podpisania umowy przejęcia pakietu akcji Grupy Lotos od Skarbu Państwa w ciągu ok. roku.

Komisja Europejska wydała dziś warunkową zgodę na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Także dziś PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here