Naga MarketsPKN Orlen chce opracować strukturę przejęcia zarówno Grupy Lotos, jak i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w ciągu 18 miesięcy, poinformował dyrektor biura M&A koncernu Robert Śleszyński.

PKN Orlen z ambitnymi planami na najbliższy rok

“18 miesięcy to czas, w którym chcemy opracować optymalną strukturę transakcji przejęcia Grupy Lotos i PGNiG” – powiedział Śleszyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał, że za ok. rok będzie można ocenić możliwą strukturę, m.in. na podstawie kapitalizacji spółek.

“Będziemy budować strukturę tak, by one były kompatybilne. Priorytetem jest jak najmniejsze obciążenie bilansu” – dodał dyrektor.

Wcześniej prezes Daniel Obajtek informował, że spodziewa się podpisania umowy przejęcia pakietu akcji Grupy Lotos od Skarbu Państwa w ciągu ok. roku.

Komisja Europejska wydała dziś warunkową zgodę na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Także dziś PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here