Naga Markets

PKN Orlen chce być jednym z najszybciej rozwijających się koncernów na świecie i zakłada dwucyfrowy poziom wskaźnika ROACE do 2030 roku, poinformował dyrektor wykonawczy ds. zarządzania finansami Michał Perlik.

“Chcemy być jednym z najszybciej rozwijających się koncernów na świecie” – powiedział Perlik podczas prezentacji nowej strategii do 2030 roku.Jak zapowiedział, jednym z filarów tego wzrostu ma być dwucyfrowy poziom wskaźnika ROACE do 2030 roku, a także utrzymanie wskaźnika dług netto do EBITDA na poziomie 2-2,5x.

“Obecnie, po świetnych wynikach 2022 roku, wskaźnik ROACE jest mocno dwucyfrowy, ale historycznie w tej branży to nie jest oczywiste, dlatego utrzymanie go na tym poziomie do 2030 roku będzie ambitnym zadaniem, szczególnie przy zakładanym poziomie skumulowanych inwestycji na poziomie 320 mld zł” – powiedział Perlik dziennikarzom.

Grupa PKN Orlen zarządza rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi działalność detaliczną w Europie Środkowej, wydobywczą w Polsce, Norwegii, Kanadzie i Pakistanie, a także zajmuje się produkcją energii, w tym z OZE i dystrybucją gazu ziemnego. W ramach budowy koncernu multienergetycznego spółka sfinalizowała przejęcia Energi, Grupy Lotos  oraz PGNiG. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 278,5 mld zł w 2022 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Redakcja poleca również:

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPrefa Group odpowiada na dynamiczne zmiany rynku nieruchomości
Następny artykułLiveChat miał 47,19 mln zł zysku netto, 50,93 mln zł zysku EBIT w III kw. r.obr. 2022/23
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here