Naga MarketsPKN Orlen blisko pandemicznego dołka. Kolejny przystanek przy minimach z 2014 rokuKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,44%. Akcje taniały o 1,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 43,85 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,15% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 44,07 zł. W sumie trwające od początku czerwca spadki pochłonęły już ponad 30% wcześniejsze wyceny.

Blisko dołka z marca

Notowania spółki cały czas spadają, co nie powinno zaskakiwać biorąc pod uwagę spadki na światowych rynkach akcyjnych. Cena w szybkim tempie zbliża się do dołka z okresu pandemii, po drodze łamiąc bez problemów kolejne wsparcia. Trzeba więc przygotować się na test marcowego minimum, a jeżeli cena przełamie i ten poziom, to następny przystanek możemy mieć dopiero przy minimach z 2014 roku w rejonie 36 zł.

pkn orlen 25.09.2020
Notowania PKN Orlen 25.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ruszają bałtyckie projekty

PKN Orlen rozpoczął projektowanie morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Wstępny projekt techniczny oraz budowlany wykona brytyjska firma Offshore Design Engineering Ltd., posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji tego typu zadań, podał koncern. Rozpoczęcie tego etapu prac poprzedzone było wielomiesięcznymi badaniami wietrzności oraz struktury geologicznej dna morskiego.

Zakończenie prac projektowych umożliwi szczegółowe zaplanowanie harmonogramu realizacji inwestycji. “Morska farma wiatrowa na Bałtyku to kluczowy projekt inwestycyjny, który znacząco wzmocni nas jako lidera transformacji energetycznej nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowej. W perspektywie kilku lat, dzięki inwestycjom w nisko- i zeroemisyjne źródła wytwarzania, chcemy być jednym z najważniejszych producentów zielonej energii, na którą zapotrzebowanie stale rośnie.

Zanim jednak czysta energia z Morza Bałtyckiego trafi do krajowego systemu elektroenergetycznego czeka nas kilka lat intensywnych prac. Chcemy włączyć w nie jak najwięcej polskich podmiotów, aby w ten sposób wspierać gospodarkę i budować potencjał polskiej branży offshore” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here