Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,23%. Akcje drożały o 1,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 85,40 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,09% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 85,34 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła około 30% wcześniejszej wyceny.


Kurs blisko oporu przy 87 zł

Ostatnie dni spokojne odrabianie strat po nagłej przecenie jaka pojawiła się po ogłoszeniu wezwania na akcje Energii, co wywołało obawy m.in. o to, że spółka może zaangażować się w inwestycje w branży górniczej. Po nagłej przecenie, kurs zatrzymał się jednak w rejonie 80 zł, co stanowi ważny poziom wsparcia. Od tego czasu trwa próba zainicjowania mocniejszego obicia, która na razie jest dość skromna. Wydaje się, że z uwagi na słaby sentyment do naszego parkietu i złe przyjęcie ogłoszonego wezwania, można liczyć na pewną korektę, aczkolwiek wydaje się, że negatywny sentyment do spółki może utrzymać się przez dłuższy czas. Spoglądając na wykres dzienny, widać że oporem pozostaje luka spadkowa oraz seria wcześniejszych dołków. Problemy popytu mogą więc pojawić się już przy 87 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

pkn orlen 20.12.2019
Notowania PKN Orlen 20.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dron nad zakładem w Płocku

Wczoraj spółka komunikowała, że wykorzystuje drona do monitoringu bezpieczeństwa zakładu produkcyjnego w Płocku. Urządzenie pomaga patrolować tereny rafinerii i petrochemii w sposób w pełni zautomatyzowany oraz autonomiczny. Celem wdrożenia takiego rozwiązania jest wyeliminowanie do minimum czynnika ludzkiego oraz zapewnienie wysokiej szybkości reakcji w sytuacjach wykrycia zagrożenia bezpieczeństwa infrastruktury. System testowany obecnie przez PKN Orlen składa się ze stacji dokującej, drona i aplikacji monitorującej przebieg misji. Stacja dokująca umożliwia autonomiczny start i lądowanie, ładowanie baterii oraz stanowi dla niego schronienie w czasie oczekiwania na realizację kolejnej misji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here