Naga MarketsPKN Orlen blisko 50 zł. Spółki paliwowe nadal w niełasce Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,53%. Akcje drożały o 0,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 54,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,28 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 75% wzrost ceny.

  • Notowania Orlenu nadal spadają
  • Okres spadkowy trwa już 2 miesiące

Poniżej czytelnego wsparcia

Notowania spółki nadal poruszają się w ruchu spadkowym, który wciąż, nawet mimo poważnego uderzenia podaży w ubiegłym tygodniu, wygląda na okres dużej korekty. Nadal bowiem wyraźnie dynamika jest po stronie wcześniejszych impulsów wzrostowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
InvestCuffs

Oczywiście zejście pond poziom czytelnego wsparcia przy 57 zł ma swoje konsekwencje i teraz aby otrzymać pewien sygnał do odwrotu, cena będzie musiała wrócić nad ten poziom. Na razie brakuje jakiegoś impulsu z zewnątrz, być może pewne znaczenia ma tu kwestia porozumienia OPEC. Jeżeli na rynek nie napłyną nowe informacje, możliwe że spokojna przecena będzie kontynuowana z kolejnym celem przy 50 zł.

pkn orlen 3.08.2020
Notowania PKN Orlen 3.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rośnie sprzedaż asfaltu

Grupa Orlen sprzedała 1,56 mln ton asfaltów w 2019 roku, co jest najlepszym wynikiem w historii aktywności na rynku, podał PKN Orlen. Oznacza to wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedażowego. “W minionym roku wykazaliśmy się elastycznością, skutecznie dostosowując nasze działania do warunków rynkowych oraz umiejętnie bilansując sprzedaż krajową i zagraniczną. Asfalty pochodzące ze wszystkich rafinerii Grupy Orlen zostały zastosowane w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się asfalty modyfikowane Orbiton, których sprzedaż zagraniczna w całej Grupie Orlen wzrosła aż o ok. 30%. Sam Orlen Asfalt w październiku ubiegłego roku osiągnął jedną z najwyższych sprzedaży miesięcznych w historii. Był to wynik zwiększonego zapotrzebowania na asfalty w Polsce i na rynkach ościennych. Kluczowa była też ścisła współpraca pomiędzy Orlen Asfalt, PKN Orlen i Orlen Południe” – powiedział prezes Orlen Asfalt Marek Pietrzak, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here