Naga MarketsPKN Orlen będzie analizował rynek Słowenii pod kątem detaluPKN Orlen nie wyklucza zainteresowania wejściem na rynek detaliczny w Słowenii, poinformowała członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka.

PKN Orlen planuje rozszerzyć swoją działalność

“Analizujemy wszystkie oferty, które się pojawiają w regionie, dlatego tę również będziemy analizować” – powiedziała dziennikarzom Klarecka, w odpowiedzi na pytanie, czy PKN Orlen może być zainteresowany wejściem na rynek słoweński w przypadku ewentualnego wycofania się z niego austriackiego koncernu OMV.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes Daniel Obajtek dodał, że kwestię należy rozpatrywać w szerszym kontekście niż tylko ewentualnego przejęcia sieci stacji paliw.

“To także kwestia tego, od kogo będziemy zależni na rynku hurtowym, czy będziemy tam mieli pojemności magazynowe. Taki ruch ma sens wtedy, kiedy uda nam się spiąć całą logistykę takiego przedsięwzięcia” – podkreślił.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here