Naga Markets

PKN Orlen atakuje ważny opór w rejonie 70 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,73%. Akcje drożały o 3,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 71,36 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 71,24 zł.

Test ważnego oporu

Notowania Orlenu mają za sobą niemal 10% podbicie w ostatnich dniach. Sytuacja zaczęła się komplikować, kiedy kurs podszedł pod opór w rejonie 70 zł. Jak widać, jest to też poziom poprzednich dołków z maja i czerwca, a więc techniczna strefa z ryzykiem powrotu do spadków. Wczorajsza, udana sesja daje jednak nadzieję na kontynuację odbicia, gdyż omawiana strefa dość poważnie została naruszona.pkn orlen 5.07.2022
Notowania PKN Orlen 5.07.2022

Partnerstwo z Saudi Aramco korzystne dla kraju

Partnerstwo PKN Orlen z Saudi Aramco powinno w średnim okresie uniezależnić Polskę od szoków cenowych na rynku ropy naftowej, poinformował dyrektor wykonawczy ds. inwestycji kapitałowych w PKN Orlen Robert Śleszyński. “Partnerstwo z Saudi Aramco polega na tym, że nie uzależniamy się w pełni od innego dostawcy ropy, ale budujemy stabilny fundament, który pozwala planować inwestycje w długim terminie i eliminuje partnera nieprzewidywalnego i – jak się okazuje – agresywnego.

To powinno w średnim okresie zapewnić przewidywalność i ograniczenie skutków szoków cenowych na rynku ropy” – powiedział Śleszyński podczas konferencji “Droga do uniezależnienia energetycznego Polski i regionu”, która odbyła się w Senacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw playway | dow j | datawalk kurs | kurs lpp | xtb kurs akcji | kurs akcji lpp | selvita gpw |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here