Naga MarketsJedną z ważniejszych publikacji piątkowego przedpołudnia były zrewidowane dane dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto w trzecim kwartale 2018 roku. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Dlatego w kalendarzu makroekonomicznym często można natknąć się na wskaźniki w ujęciu kwartalnym czy rocznym. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii). National Statistics szacuje, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa wzrósł w trzecim kwartale 2018 roku o 0,6% w porównaniu z 0,4% w drugim kwartale 2018 r. W porównaniu z trzecim kwartałem 2017 roku dynamika plasowała się natomiast na poziomie 1,5% co również było rezultatem lepszym od 1,2% raportowanego kwartał wcześniej.

Brytyjskie PKBSpoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs pokonał dość istotne wsparcie i dotarł aż do dolnego ograniczenia kanału spadkowego. Tam też pojawiła się reakcja popytowa a w skutek późniejszych wzrostów kurs dotarł w okolice pokonanego wcześniej wsparcia (teraz oporu), gdzie oscyluje do teraz. Biorąc pod uwagę licze reakcje podażowa, które pojawiły się w rejonie tego poziomu, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego możliwe odrzucene, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyc drogę do dalszych spadków.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

kurs pary walutowej GBPUSD


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNikkei 225 na poziomach z września 2017
Następny artykułGuten Morgen DAX 21.12.2018 – przed wygasaniem pochodnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here