Naga Markets


Jednymi z ważniejszych publikacji piątkowego przedpołudnia były dane dotyczące dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Dlatego w kalendarzu makroekonomicznym często można natknąć się na wskaźniki w ujęciu kwartalnym czy rocznym. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii).


Z raportu Office for National Statistics (ONS) wynika, że pomimo prognoz zakładających utrzymanie dynamiki na dotychczasowym poziomie 0,1%, Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa wzrósł w listopadzie 2018 roku o 0,2%. Nie zmienia to jednak faktu, iż w w okresie trzech miesięcy do listopada minionego roku odnotowano niewielkie spowolnienie dynamiki wzrostu gospodarczego do 0,3% z 0,4% poprzednio.

Dynamika PKB w UK

Równocześnie opublikowane zostały także najnowsze wyniki brytyjskiej produkcji przemysłowej. To publikowany przez urząd statystyczny Wielkiej Brytanii raport obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym, energetycznym, górnictwie i kopalnictwie Wielkiej Brytanii. 

W odróżnieniu do danych dot. PKB, wyniki produkcji przemysłowej negatywnie zaskoczyły. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzros o 0,4%, produkcja w listopadzie 2018 r. łączna produkcja zmalała 0,4%, w porównaniu z październikiem. Było to spowodowane w dużej mierze spadkiem o 0,3% w przemysle wytwórczym. To natomiast nic innego jak efekt spadku w aż 8 z 13 podsektorów.

Produkcja przemysłowa w UKSytuacja techniczna na GBP/NZD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPNZD zauważymy, iż w skutek ostatnich wzrostów doszło tu do re-testu wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc jednak pod uwagę obecną reakcję podażowa, spodziewać moglibyśmy się odrzucenia tej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPNZD
GBPNZD Weekly

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs polskiego złotego, dolara amerykańskiego, euro oraz funta – co czeka rynek walutowy w 2019 roku?
Następny artykułDług Stanów Zjednoczonych rośnie – co na to FED?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here