Naga MarketsPrezydent Donald Trump wskazuje palcemWczoraj rynki europejskie zanotowały kolejny zły dzień, ponieważ termin podwyżek taryf dla Chin zbliżał się wielkimi krokami. Mimo wszystko rynki amerykańskie zamknęły się powyżej dołków dziennych na bazie optymizmu, że dzisiejszy termin może zostać odroczony. Biorąc pod uwagę, że termin już nadszedł, wciąż jest nadzieja na ich uniknięcie w obliczu faktu, iż urzędnicy amerykańscy zezwolili na zwolnienie z nowych ceł towarów, które znajdują się aktualnie w transporcie. Oznacza to, że istnieje potencjalne okno dla porozumienia, po tym, jak prezydent Trump powiedział, że umowa nadal jest możliwa.


Amerykańskie cła wchodzą w życie

Nie ma wątpliwości, że globalne ryzyko wzrosło w ciągu ostatnich kilku dni i to nie tylko z powodu nowych taryf chińskich, ale także ze względu na eskalację napięć w Zatoce Perskiej, po tym, jak lotniskowiec USS Abraham Lincoln przekroczył Kanał Sueski i zawitał do regionu.

Stany Zjednoczone muszą również podjąć decyzję za tydzień, czy wdrożyć cła na samochody importowane z UE, co prawdopodobnie będzie kolejnym czynnikiem, który może mieć wpływ na rynki w ciągu najbliższych kilku sesji. Na razie jest to decyzja na przyszły tydzień. Na ten moment inwestorzy chcą zobaczyć oznaki złagodzenia tonu, gdy chińscy i amerykańscy urzędnicy usiądą razem i dojdą do porozumienia. Obawy o handel prawdopodobnie wpłyną dziś rano na niemieckie dane handlowe, a eksport w marcu ma spaść o 0,4%, co oznacza niewielką poprawę w stosunku do spadku o 1,3% w lutym, ale nadal jest to rozczarowujący odczyt. Przewiduje się, że import będzie nieco lepszy i wyniesie 0,3%, jednak dane te będą obrazem niemieckiej gospodarki przeżywającej recesję przemysłową.

Funt osłabiał się w tym tygodniu, ponieważ coraz bardziej oczywiste staje się, że rozmowy między Partią Pracy a rządem idą bardzo mozolnie.  Jeśli chodzi o dane gospodarcze, gospodarka brytyjska prawie przestała mieć znaczenie w kontekście ceny funta. Ogólnie rzecz biorąc, nadal utrzymuje się ona dość dobrze, a oczekiwany dziś PKB za I kwartał wzrośnie o 0,5% w stosunku do poprzednich 0,2%. Spodziewane inwestycje przedsiębiorstw mają spaść o 0,9%, co pokazuje, jak szkodliwa jest obecna sytuacja związana Brexitem dla firm, które chcą planować przyszłość. Oczekuje się, że dane o produkcji przemysłowej za marzec spowolnią po silnych odczytach odnotowanych w lutym, podczas gdy deficyt handlowy w marcu ma wynieść – 4,6 mld GBP.

Jeśli chodzi o IPO, wartość Ubera szacuje się na dolną granicę przedziału cenowego od 44 do 45 USD za akcję, co daje wycenę około 80 mld USD. Jest to dalekie od niektórych spekulacji, które szacowały wartość na ponad 100 mld USD kilka tygodni temu. Rzeczywistość może być trudniejsza, a dalsze spadki ryzykownych aktywów mogą doprowadzić do dalszego osłabienia, zwłaszcza jeśli inwestorzy zaczną zastanawiać się nad przyszłą zyskownością.

Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

EURUSD – 50-dniowa MA utrzymuje ruch wzrostowy w okolicy 1,1270 z szerszym oporem przy 1,1325/40. Tendencja pozostaje spadkowa i możliwy jest ruch na dołki przy 1,1110 dopóki znajdujemy się poniżej tego kluczowego poziomu.

GBPUSD – wsparcie znajduje się w okolicy 1,2960/70. Przełamanie w dół 1,2960 oraz 50-dniowej MA może otworzyć drogę w kierunku 1,2800. Konieczny jest ruch powyżej 1,3070 dla stabilizacji.

EURGBP – szczyty przy 0,8680 pozostają kluczowym oporem w konsolidacji. Dopóki znajdujemy się poniżej możliwe są spadki w kierunku 0,8570 po przełamaniu 0,8620.

USDJPY – kurs kieruje się na 109,20 znajdując się poniżej oporu  przy 110,30. Wciąż istnieje ryzyko spadku w okolice 108,00. Powyżej 110,30 możliwy będzie ruch w kierunku  111,00.

FTSE100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 13 punktów do 7,220.

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 17 punktów do 11,991.

CAC40 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 13 punktów do 5,326.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

UK100 – 59% Klientów posiada pozycje długie, spadek o 1 pkt względem dnia wczorajszego. Pod względem wartości również przeważają pozycje długie (57%), spadek o 1 punkt procentowy względem dnia wczorajszego

Germany 30 – 51% Klientów posiada pozycje długie, spadek o 1 pkt względem dnia wczorajszego. Podobnie pod względem wartości: w chwili obecnej mamy niewielką dominację pozycji długich (51%)

EUR/USD –  58% Klientów posiada pozycje długie, spadek o 1 pkt względem dnia wczorajszego. Pod względem wartości również przeważają pozycje długie (57%)

Sentyment rynkowy CMC Markets
Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here