Naga MarketsJedną z ważniejszych publikacji piątkowego przedpołudnia były szacunkowe dane dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto w pierwszym kwartale 2018 roku. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Dlatego w kalendarzu makroekonomicznym często można natknąć się na wskaźniki w ujęciu kwartalnym czy rocznym. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii). Z raportu National Statistics wynika, iż Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa wzrósł w pierwszym kwartale 2018 roku zaledwie o 0,1% w porównaniu z 0,4% w IV kwartale 2017 r. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku dynamika plasowała się natomiast na poziomie 1,2% co również było rezultatem gorszym od prognoz zakładających utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu gospodarczego na poziomie 1,4%.

Wzrost PKB w Wielkiej Brytanii był najwolniejszy od IV kwartału 2012 r. – czytamy w raporcie.

Tak słabe dane spowodowały znaczna deprecjację funta szterlinga w efekcie czego kurs pary walutowej GBPUSD zbliżył się w okolice konfluencji technicznego poziomu wsparcia oraz linii trendu wzrostowego.

GBPUSD Daily

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJustin Bennett: Poziom na następny tydzień 0,7180 na NZDUSD
Następny artykułEFIX: Dolar dalej się umacnia – kolejne ważne poziomy już blisko
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here