Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy wstępne dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące wzrostu gospodarczego (PKB). Ponadto Department of Labor opublikował liczbę zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych (tzw. jobless claims). Kurs dolara po odczytach umacnia się w relacji do euro.


Jobless claims w górę o 8 tysięcy

Liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 23-go lutego 2019 wyniosła 225 tysięcy, a zatem była wyższa aż o 8 tysiące od zrewidowanego w górę wyniku z poprzedniego tygodnia (217 tys.).

Źródło: DoL

Czterotygodniowa średnia krocząca zmniejszyła się się o 7 tys. do poziomu 229.750. Średnia z poprzedniego tygodnia została zrewidowana w górę o 250 i obecnie wynosi 236 tysięcy.

Jeśli chodzi o ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, to w tygodniu kończącym się 16 lutego 2019, ich liczba (1,805 tys.) zwiększyła się o 79 tysięcy w porównaniu do zrewidowanego w górę odczytu z tygodnia poprzedniego (1,726 tys.).

Źródło: DoL

PKB w Q4 na poziomie 2,6%

Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych we wstępnych danych podaje, że gospodarka w IV kwartale 2018 roku urosła o 2,6. Prognozy rynkowe zakładały taki sam wzrost, natomiast poprzedni odczyt PKB (za III kwartał) wskazywał na wzrost o 3,4%.

Źródło: BEA

Kurs dolara odbija od maksimów sesji

Notowania dolara po publikacji danych ze Stanów zjednoczonych umocniły się w stosunku do euro, co zaowocowało spadkiem na głównej parze walutowej. Obecnie kurs EUR/USD oddaje zyski wypracowane od początku sesji.

Najbliższe wsparcie dla ceny może stanowić strefa konfluencji, gdzie horyzontalny poziom 1.1367 zbiega się z linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 19 lutego br. Z kolei po pokonaniu tego obszaru, sprzedający mogą dalej spychać cenę w kierunku 1.1324.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal – partnera głównego InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here