Naga MarketsPKB w IV kw. 2019 roku wzrosło w UE o 0,1%. Kurs euro do dolara bez większej reakcjiJednym z istotnych wydarzeń środowego przedpołudnia była zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja wstępnego rezultatu dynamiki Produktu Krajowego Brutto (PKB)Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówimy o wstępnym raporcie za IV kwartał 2019 roku.


Z wstępnego raportu Eurostatu wynika, że w IV kwartale 2019 r. Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w porównaniu z poprzednim kwartałem o 0,1% w strefie euro (EA19) i o 0,2% w całej Unii Europejskiej (EU27). W ujęciu rok do roku odnotowano natomiast wzrost gospodarczy na poziomie 1,0% w strefie euro i o 1,2% w EU27.

Równocześnie dowiedzieliśmy się także, że liczba osób zatrudnionych wzrosła w IV kwartale 2019 roku o 0,3% w strefie euro oraz w całej UE. Dla porównania, w III kwartale 2019 r. zatrudnienie wzrosło o 0,2% w strefie euro i 0,1% w UE27.

Zobacz też: Największe spadki akcji od kryzysu finansowego. Rynki stabilizują się po wyprzedaży

Kurs euro do dolara odbija od linii trendu

Notowania euro w relacji do USD praktycznie nie zareagowały na publikację wstępnych wyników PKB. Wszelkie mniej istotne publikacje makroekonomiczne przyćmiewają skutki epidemii koronawirusa.

Na wykresie dziennym EUR/USD poniżej widzimy, że kurs wraca dziś pod opór przy 1,1410, co może sprawić, że wczorajsze wybicie okaże się fałszywe. W przypadku realizacji takiego scenariusza, kurs euro do dolara może zmierzać do jednego ze wsparć horyzontalnych przy 1,1238, 1,1167 lub 1,1097. Co istotne, ten ostatni poziom zbiega się dodatkowo z 200-dniową średnią, która po przełamaniu zmieniła się w dynamiczne wsparcie.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Wykres dzienny pary walutowej EURUSD - 10 marca 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURUSD – 10 marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here