Naga Markets24 sierpnia brytyjski ONS podawał kolejną rewizję produktu krajowego brutto (PKB) za drugi kwartał bieżącego roku (Q2 2017). Wyniki pokryły się z wcześniejszymi prognozami na poziomie 0,3% kw/kw oraz 1,7% r/r. Brak byczej rewizji spowodował, że na funcie szterlingu obserwowano krótkoterminową deprecjację.


ONS w raporcie stwierdza, że pierwsza połowa 2017 roku przyniosła zdecydowane spowolnienie dynamiki PKB w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, co widać między innymi na poniższym wykresie:

Źródło: ONS

Dodając do tego inne dane publikowane przez ONS o 10:30 (między innymi dynamikę inwestycji biznesowych, która spadała z 0,6% do 0,0% m/m), dla funta rozrysował się raczej niekorzystny obraz, co przełożyło się na spadki intraday (jednak w ograniczonym zakresie).

GBP/USD D1

GBP/USD w pierwszej chwili tracił 20 pipsów, w szerszym ujęciu sesja czwartkowa testuuje poziomy obserwowane ostatni raz dwa miesiące temu. Wsparcie jak na razie zapewniać powinny jednak minima z maja 2017 (1.2772), która stanowiły istotną strefę S/R również w kwietniu i czerwcu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here