Naga Marketsklocki z literami składającymi się w słowo GDP ustawione na mapie świataZgodnie z czwartkowym odczytem amerykańskiego produktu krajowego brutto (PKB) za czwarty kwartał minionego roku, dynamika ekspansji ekonomicznej wyniosła +2,2% rok do roku (rdr), czyli zdecydowanie niżej od prognoz ekonomistów. Tempo wzrostu zostało zrewidowane w dół o 0,4 punktu procentowego od „wstępnego” szacunku opublikowanego w lutym – kurs dolara pozostał niewzruszony na ten odczyt.


PKB poniżej oczekiwań ekonomistów

Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych podaje, że gospodarka w IV kwartale 2018 roku urosła o 2,2% rdr. Prognozy rynkowe zakładały wzrost o 2,4% rdr, natomiast poprzedni odczyt PKB (za III kwartał) wskazywał na wzrost o 3,4% rdr (i 4,2% rdr w drugim kwartale).

Źródło: BEA

Opublikowany dzisiaj szacunek PKB opiera się na bardziej kompletnych danych źródłowych niż były dostępne dla „wstępnego” szacunku z ubiegłego miesiąca. W początkowym szacunku, wzrost realnego PKB wyniósł 2,6%. Przy tym szacunku za czwarty kwartał, ogólny obraz wzrostu gospodarczego pozostaje taki sam; wydatki na konsumpcję osobistą (PCE), wydatki państwowe i samorządowe oraz inwestycje trwałe nierezydentów zostały zrewidowane w dół; import, który jest odejmowany przy obliczaniu PKB, również został zrewidowany w dół.

Kurs EUR/USD na nowych minimach w tym tygodniu

Dolar umacnia się w relacji do euro, czego rezultatem są spadki na parze walutowej EUR/USD. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, niedźwiedzie zepchnęły notowania pod lokalne wsparcie przy 1,1242.

Najbliższa kluczowa strefa wsparcia, do której mogą się teraz kierować notowania wypada w okolicach 1,1215 i rozciąga się do tegorocznych minimów na 1,1175. W przypadku krótkoterminowego odbicia, traderzy mogą obserwować kanał średnich EMA 10/20, który w tym tygodniu dobrze sprawdza się w roli dynamicznego oporu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

EUR/USD - wykres 30-minutowy - 28 marca 2019
EUR/USD – wykres 30-minutowy – 28 marca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here