Naga MarketsPKB Polski w drugim kwartale 2020 r. spadnie o 6%, twierdzi agencja Fitch
Fitch Ratings, Źródło: flickr.com

Agencja Fitch podczas wtorkowej sesji obniżyła prognozy dynamiki dla polskiego PKB, jednak brak uzasadnienia tej decyzji spowodował, że zarówno polski złoty, jak i inwestorzy na GPW zignorowali ten fakt. Jeszcze miesiąc temu agencja podawała, że produkt krajowy brutto osunie się o 1,7%, według najnowszej prognozy ma zostać zredukowany jednak o 3,2%.Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • Agencja ratingowa znacznie obniżyła prognozę PKB dla Polski w bieżącym roku
  • Kurs złotego pozostaje mocny, a GPW kontynuuje wzrosty po wtorkowym rajdzie ryzyka
  • W II kw. spadek dynamiki PKB ma przekroczyć 6%

Te artykuły również Cię zainteresują
Fitch: PKB w drugim kwartale najniższe, ujemna dynamika do końca roku

Zgodnie z danymi opublikowanymi 26 maja, agencja Fitch postanowiła znacznie obciąć prognozy dynamiki polskiego PKB w 2020 roku, z dotychczasowego poziomu 1,7% do 3,2%. Jeśli chodzi o wyniki PKB w poszczególnych kwartałach, Fitch szacuje, że będą się one przedstawiać następująco:

  • I kw. +1,6 proc.
  • II kw. -6,1 proc.
  • III kw. -5,0 proc.
  • IV kw. -3,3 proc.

Pomimo negatywnej rewizji prognoz, kurs złotego rośnie w środę o kolejne 0,1% i jest najmocniejszy od połowy marca, znosząc połowę dynamicznych spadków sprzed dwóch miesięcy. O porannej korekcie zapomina również indeks WIG20, który po 10:25 zyskiwał 0,73% i rysował dzienne maksima na wysokości poziomu 1727,37 pkt., niemal domykając lukę bessy z marca.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTO

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here