Naga MarketsFlaga IndiiSkutki globalnego spowolnienia gospodarczego zdają się nie mieć granic. Po serii rozczarowujących danych z Europy i Państwa Środka przyszedł czas na kolejnego giganta – Indie. Po notowanym  niedawno wzroście Produktu Krajowego Brutto na poziomie 9% zostały już tylko wspomnienia.


Spadek tempa wzrostu PKB o połowę

Barnabas Gan, ekonomista w UOB Group, ocenił perspektywy wzrostu gospodarczego w Indiach.

Wzrost PKB Indii spowolnił w szóstym kwartale do zaledwie 4,5% w ujęciu rok do roku, co oznacza najwolniejsze tempo od początku 2013 roku. Jest to również zdecydowany regres w stosunku do 9% wzrostu zaledwie trzy lata temu i najsłabsze, jakie odnotowano pod rządami Narendry Modi” – zauważa ekonomista UOB.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Barnabas Gan zwraca uwagę, że niskie tempo ekspansji jest m.in. efektem słabych wyników sektora produkcyjnego, zmniejszająego się popytu konsumenckiego i stale utrzymującym się brakiem inwestycji prywatnych. Sytuacji nie poprawiają również narastające napięcia, które są wynikiem amerykańsko-chińskiej wojny handlowej.

Tempo wzrostu PKB w Indiach. Źródło: tradingeconomics.com

Biorąc pod uwagę pogłębiające się spowolnienie wzrostu gospodarczego w Indiach, utrzymujemy naszą prognozę PKB na poziomie 6,0% w bieżącym roku. Jest ona bardziej pesymistyczna w porównaniu do ostatniej predykcji RBI, która przewiduje wzrost PKB na poziomie 6,1% r/r (spadek w stosunku do początkowych przewidywań na poziomie 6,9%)” – podsumowuje swój komentarz ekonomista UOB. B.Gan również oczekuje, że RBI obniży stopy procentowe o kolejne 25 punktów bazowych na zbliżającym się posiedzeniu MPC w dniu 5 grudnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here