Naga MarketsPKB Chin lepsze od prognoz: 6,4% (vs 6,3%) co oznacza stabilizację PKB, natomiast produkcja stali w Chinach wzrosła o 10%r/r w marcu (80,33 mln ton w porównaniu do 73,98 mln ton), mimo spowolnienia produkcji zimą. Nastąpiło to ze względu na ograniczenia nałożone na przemysł ciężki w północnych Chinach w ramach walki ze smogiem.


W opinii analityków popyt w Chinach na stal pozostaje solidny, a kwartalny wzrost produkcji wyniósł 9,9% r/r. Produkcja aluminium w Chinach spadła w marcu o 3,6% względem poprzednich miesięcy, ze względu na niskie ceny metali w skupie i zimowe ograniczenia dla przemysłu ciężkiego. W ujęciu rocznym nastąpił przyrost o 3,4% r/r.

Ceny aluminium w Szanghaju podskoczyły o 2%r/r. Rośnie też eksport tego metalu z Chin. Sumaryczna zmiana na rynku metali nieżelaznych (miedź, aluminium, ołów, cynk, nikiel, cyna, antymon, rtęć, magnez, tytan) w chinach wyniosła +6,9% r/r

Saudi Aramco prowadzi rozmowy w sprawie nabycia mniejszościowego (25%) udziału w indyjskiej spółce rafineryjnej i petrochemicznej Reliance Industries. Wartość umowy ma wynosić między $10 a $15 mld. Reliance, kontrolowana przez najbogatszego człowieka w Azji, Mukesha Ambaniego, jest największą indyjską firmą rafineryjną i petrochemiczną i zarządza kompleksem rafinacyjnym 1,4 miliona baryłek dziennie w Jamnagar w zachodnich Indiach. Zgodnie z planami udostępnionymi rządowi Indii planuje zwiększyć moce produkcyjne do 2 milionów baryłek dziennie do 2030 roku.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here