Naga MarketsNajwiększy franczyzobiorca Pizza Hut, amerykańska spółka NPC International Inc. złożyła wniosek do sądu w Teksasie o ogłoszenie bankructwa. NPC swoją pierwszą restaurację Pizza Hut otworzyła w roku 1962, a obecnie prowadziła ich aż 1225 w całych Stanach Zjednoczonych. Spółka nie wytrzymała presji konkurencyjnej w branży restauracyjnej, która pojawiła się w wyniku lockdownu mającego na celu powstrzymanie pandemii koronawirusa.

  • Spółka NPC prowadzi 1225 restauracji Pizza Hut i 385 lokalów Wendy’s
  • Dług opiewa na 903 mln USD
  • Problemy finansowe są skutkiem lockdownu

Pizza Hut nie zniknie, to tylko problemy NPC

Długi spółki NPC to ponad 900 mln USD, jednakże udało się jej wynegocjować umowę restrukturyzacyjną z około 90 proc. wierzycieli pierwszej linii i około 17 proc. drugorzędnych pożyczkodawców.

Firma planuję zredukować zadłużenie oferują udziały w spółce pożyczkodawcą z pierwszym prawem zastawu, którzy także potencjalnie dadzą zastrzyk w postaci gotówki. Ponadto, część restauracji firmy ma zostać sprzedana.

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Oprócz restauracji Pizza Hut, spółka NPC była również franczyzobiorcą popularnej sieci Wendy’s. Prowadziła aż 385 restauracji fast food tejże sieci. Jednakże, ani Pizza Hut, ani Wendy’s nie znikną z rynku, ponieważ NPC ma dalej działać, dopóki nie upora się z planem zapłaty rachunków i nie zwiększy obrotów. Poza tym, NPC nie jest jedynym franczyzobiorcom restauracji Pizza Hut.

Problemy firmy wynikają ze zwiększenia kosztów pracy oraz jedzenie, podczas próby rozszerzenia dostawy i odejścia do tradycyjnego modelu prowadzenia działalności restauracyjnej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here