Naga MarketsW odróżnieniu do Europy, w Stanach Zjednoczonych Święto Pracy jest obchodzone w pierwszy poniedziałek września, który w tym roku wypadał właśnie wczoraj. Co ciekawe ze statystycznego punktu widzenia tydzień zaczynający się od Święta Pracy jest zwykle udany dla spółki Pitney Bowes.


Pitney Bowes to przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania dla sektora spółek e-commerce, a także działa w branży spedycyjnej. Statystycznie tydzień rozpoczynający się od Święta Pracy jest niezwykle udany dla tej firmy – patrząc na dane historyczne widać, że w 90% przypadków Pitney Bowes kończył ten okres na plusie. Co więcej średnio walory koncernu drożały w tych dniach o 2.4%, co jest najlepszym wynikiem wśród spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500. Spośród 6 wystawionych rekomendacji dla Pitney Bowes, 4 zaleca kupno jego akcji. Średnia cena docelowa prognoz wynosi nieco ponad 23 USD, co daje około 4 USD potencjalnego zysku na jednej akcji.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Choć jest to tylko statystyczna obserwacja, to może ona dawać nadzieje na wybicie w górę cen walorów Pitney Bowes, które od dwóch lat poruszają się w trendzie spadkowym. Do tej pory jakiekolwiek próby odbicia były hamowane przez 10- (kolor czerwony) oraz 20-miesięczne (kolor zielony) średnie kroczące.

PBI.US_10_37 06_09

Na wykresie z interwałem tygodniowym widzimy, że w ostatnich miesiącach kilkukrotnie była testowana strefa wsparcia zlokalizowana w pobliżu 16.30 USD. Dzięki temu wyrysowała się formacja podwójnego dnia, która sugeruje odwrócenie dotychczasowego trendu. Jeśli sygnał tej formacji zostałby potwierdzony, potencjalny zasięg wzrostów sięga 22 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here