Naga MarketsCFTC ponownie górą nad rynkowymi oszustami.

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission poinformowała o wyroku sądowym jaki zapadł w sprawie Garego Creagha oraz jego spółki Wall Street Pirate Management. Zgodnie z nim przedsiębiorca otrzymał dożywotni zakaz rejestracji działalności polegającej na obrocie instrumentami finansowymi na rachunek własny bądź klienta oraz zmuszony jest do zapłaty grzywny w wysokości 125 tys. USD. 


CFTC dysponuje dowodami, że Creagh oraz jego spółka Wall Street Pirate celowo wprowadzali w błąd podmioty regulacyjne rynku finansowego takie jak National Futures Association. Swoim działaniem skazany pogwałcił również zapisy Commodity Exchange Act (CEA).

Sąd uznał winę Creagha oraz Wall Street Pirates wielokrotnego i celowego przedstawiania spisu transakcji pracownikom NFA. Pirat Wall Street kłamał również w sprawie wielkości powierzonych mu w zarząd środków. Ponadto nie zaprzątał sobie również głowy odpowiednią księgowością przeprowadzanych transakcji.

James McDonald, dyrektor wydziału egzekwowania przepisów CFTC skomentował sprawę słowami: Komisja często polega na takich organizacjach jak NFA, które stanowią pierwszą linię obrony inwestorów i chronią integralność rynku. (…) musimy polegać na NFA i ta sprawa pokazuje, że zgodnie z opinią sądu, kto okłamuje NFA, okłamuje również Komisję. A to spotyka się z karą. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPetrolinvest przejdzie na NewConnect
Następny artykułCHFJPY najwyżej od kwietnia 2016 roku
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here