Naga Marketsscma, ponzi scheme, piramida finansowa, Comparic scamDomniemany kryptowalutowy scam w Ugandzie oszukał dziesiątki osób, które w niego zainwestowały. Ponadto poszkodowani są też jego pracownicy, od których także pobierano opłaty. 

Dunamiscoins Resources Limited otworzyło swoje biuro w Masace w Ugandzie. Miało to miejsce w zeszłym miesiącu. Twórcy projektu zaczęli zapraszać różne osoby do zainwestowania w niego i stania się częścią „cyfrowej sieci walutowej”. O sprawie informuje teraz niezależna lokalna gazeta Daily Monitor. Biuro firmy zostało bowiem zamknięte zaledwie miesiąc po jego otwarciu. Twórcy pomysłu zniknęli i zostawili po sobie poszkodowanych pracowników i inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak działał scam?

Pewien biznesmen, który pracował obok biura Dunamiscoins, powiedział dziennikarzom, że firma przekonała ludzi do przyłączenia się do jej struktur, obiecując aż 40% zwrotu z inwestycji. Według świadka ten domniemany scam najwyraźniej współpracował też z firmami zajmującymi się przekazami pieniężnymi w mieście. Wszystko to, by rekrutować nowych ludzi do programu.

Ponadto Dunamiscoins rzekomo poprosiło każdego, kto chciał z nią współdziałać, o zapłatę 20 000 lokalnych szylingów (5 USD) za rejestrację w programie firmy. Według byłego sprzedawcy projektu, jego twórcy obiecali mu wysokie zwroty z inwestycji, ale najpierw zbierali pieniądze od własnych pracowników.

Daily Monitor próbowało skontaktować się z szefostwem Dunamiscoins, ale żaden z numerów telefonów uzyskanych przez dziennikarzy nie był dostępny. Cointelegraph napisał zaś na adres e-mail wymieniony na stronie internetowej firmy. W odpowiedzi otrzymano  powiadomienie, że dany adres nie istnieje.

Kryptowaluty w Ugandzie

To, co ma teraz miejsce w związku z tym potencjalnym scamem, dziej się po niedawnym ogłoszeniu przez wiceprezesa Banku Ugandy, że firmy zajmujące się kryptowalutami nie są do tej pory regulowane w tym kraju. W czerwcu 2019 r. urzędnik ostrzegł więc opinię publiczną o ograniczonej ochronie, którą państwo może oferować osobom, które inwestują w nieuregulowane rynki kryptowalut. Wskazał również szereg zagrożeń związanych z handlem cyfrowymi walutami i ich adopcją.

Ostatnie wydarzenia w Ugandzie raczej nie pomogą w adopcji cyfrowych walut w tym regionie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here