Naga MarketsKolejne doniesienia o defraudacji środków płyną do nas, tym razem z Malezji. Chodzi o oszustwo na FOREX o wartości ponad 1,6 miliona dolarów. Jak donosi policja, trzech sprawców zostało złapanych w Kuala Lumpur.


Program działał w latach 2013-2016r, przy użyciu witryny zarejestrowanej za granicą, która udawała fundusz inwestycyjny – to szeroko stosowana praktyka przez oszustów. Dodatkowo wiele podmiotów podszywa się pod regulowane firmy, brokerów za pomocą klonów ich stron internetowych, aby zachęcić potencjalne ofiary do lokowania tam środków.

Schemat jest zawsze ten sam, sprawcy piramidy oferowali swoim ofiarom gwarantowane zwroty, według policji inwestorzy otrzymywali obietnicę otrzymania 12 procent miesięcznie.

Zobacz też: Piramida finansowa z Bitcoinem w tle – tysiące poszkodowanych, w tym Polacy.

Zatrzymano osoby w wieku od 35 do 49 lat, przy których znaleziono biżuterię, luksusowe samochody oraz zabezpieczono dom o wartości 2,6 mln dolarów.

Według raportów policyjnych, w sumie 116 osób zgłosiło próbę popełnienia przestępstwa na łączą kwotę 1,6 mln dolarów. Głos w sprawie bezpieczeństwa zabrała też komisja CFTC, wydając poradnik jak nie zostać ofiarą kradzieżytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeksy Michigan najwyżej od września 2017? Sprawdź jak reaguje dolar
Następny artykułKomentarz giełdowy – wzrosty w USA i zachodniej Europie deklasują Warszawę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here