Naga MarketsJak skonstruować własną piramidę finansową i zarabiać bez wychodzenia z domu oraz na naiwności innych ludzi? Na pytanie to podczas Invest Cuffs Online odpowiadali Jakub Mościki oraz Rafał Kiełbus, przedstawiciele Izby Gospodarczej Blockhain i Nowych Technologii (IGBiNT).


Niniejszy wykład ma wyłącznie charakter edukacyjny i ma na celu zwrócenie uwagi na podmioty i firmy o podejrzanym profilu działalności. Redakcja Comparic.pl pragnie przypomnieć, żeby dokładnie sprawdzać projekty, w które chce się zainwestować. Niezależnie od rynku i klasy aktywów.

Kryptowaluty, rynek walutowy, nieruchomości, a może metale szlachetne – piramida finansowa niejedno ma imię

Wśród najpopularniejszych piramid finansowych w ostatnim czasie dominują przedsięwzięcia kryptowalutowe, z racji na najłatwiejszy proces stworzenia nowego tokena oraz cały czas niejasne zasady regulacyjne. Od ponad dwóch dekad rynek boryka się również z działalnością nieuczciwych brokerów Forex oraz kontraktów różnicy kursowej (CFD).

Zdaniem Mościckiego oraz Kiełbusa najczęściej spotykane w tym momencie przedsięwzięcia, w ramach których oszuści próbują wyłudzać pieniądze to cloud mining, pakiety reklamowe, licencje na wydobycie danej kryptowaluty, portfel cyfrowych aktywów naliczający oprocentowanie (lokata), matryce inwestycyjne oraz brokerzy oferujący szkolenia inwestycyjne i menedżerów kont.

Jakub Mościcki jest prezesem zarządu Crypto Security Fund oraz pełni rolę wiceprezesa zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT). Oprócz tego jest bezpośrednio związany z Fundacją Trading Jam.

Rafał Kiełbus znajduje się w zarządzie GBiNT oprócz tego pełni rolę doradcy oraz dewelopera w zakresie blockchain w ramach szeregu projektów wykorzystujących technologię kryptowalut oraz rozproszonej księgi, między innymi TecraCoin, Aligato Blockain LTD oraz Pacific Project.

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic24.tv w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here