Naga MarketsDo prokuratury w Wiedniu napłynęły setki skarg na program zwany „Optioment”, ma on znamiona piramidy finansowej. Poszkodowani to setki a może i tysiące inwestorów z kraju i zagranicy, także z Polski.


Do programu wpłacono blisko 12 tysięcy bitcoinów o wartości przekraczającej 100 milionów dolarów. Oszuści obiecywali ponadprzeciętne stopy zwrotu dzięki arbitrażowi, Optioment zapraszał inwestorów do deponowania BTC na ustalone okresy od sześciu miesięcy do dwóch lat, w zamian za cotygodniowe wypłaty odsetek nawet 4 procent. Dodatkowe premie zostały obiecane uczestnikom, którzy przyciągnęli nowych klientów – pisze dziennik Die Presse.

Na początku wypłaty były regularne, jednak nic nie trwa wiecznie i pod koniec roku system się zawalił. Pieniądze zniknęły a podejrzanymi stali się trzej austriacy zwani „trzema muszkieterami”, którzy promowali produkt na eventach w Niemczech i Austrii a następnie namawiali do inwestowania w dłuższe terminy wykupu.

Większość poszkodowanych to austriacy, jednakże wśród klientów byli także Polacy – jak donosi Bloomberg. W Polsce również ostatnio w ostrym tonie o kryptowalutach wypowiadał się premier Morawiecki.

Firma nie oferowała usług wymagających licencji, więc FMA (Financial Market Authority), nie może podjąć działań, sprawę zgłoszono na policję. Ograny ścigania zwróciły się o pomoc do Interpolu, jak dotąd nikogo nie aresztowano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCoinabase wyczyścił konta bankowe swoich klientów
Następny artykułSzwajcaria zamierza traktować kryptowaluty jak instrumenty finansowe
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here