Naga MarketsPiotr Zborowski został powołany na wiceprezesa zarządu Banku PekaoWarszawa, 29.10.2021 (ISBnews) – Rada nadzorcza Banku Pekao, po przeprowadzeniu oceny odpowiedniości, powołała Piotra Zborowskiego w skład zarządu banku bieżącej wspólnej kadencji na funkcję wiceprezesa zarządu banku, ze skutkiem od dnia 5 listopada 2021 r., podało Pekao.

Piotr Zborowski jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wydział prawa i administracji na kierunku prawo. Ukończył również aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, podał bank.“Od września 2020 roku pan Piotr Zborowski pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za obszar obsługi organów korporacyjnych Banku. W zakresie swoich obowiązków miał również nadzór właścicielski oraz wsparcie prac zarządu oraz rady nadzorczej w Banku Polska Kasa Opieki S.A. Był zaangażowany w proces budowania i wdrażania strategii banku, realizację szeregu projektów strategicznych, w tym projekt integracji z przejętym przez bank na mocy decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego przedsiębiorstwem Idea Bank S.A. oraz współpracę z ramienia banku z grupą PZU S.A.” – czytamy dalej.

Wcześniej dziś bank podał, że Tomasz Kubiak złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Banku Pekao, jak również ze składu zarządu banku ze skutkiem na koniec dnia 4 listopada 2021 r. Tomasz Kubiak od 2001 roku związany zawodowo z Bankiem Pekao, od 2017 r. – wiceprezes zarządu banku nadzorujący pion finansowy, podano na stronie internetowej banku.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 233 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: brokerzy forex polska | wti | korona czeska kurs | bank handlowy akcje | gpw benefit | ten square games kurs akcji | celon akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here