Naga MarketsWalne zgromadzenie Towarowej Giełdy Energii (TGE) – spółki zależnej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) – powołało Piotra Zawistowskiego na prezesa TGE na nową, wspólną trzyletnią kadencję rozpoczynającą się w dniu następującym po odbyciu walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2019 r., podała spółka.

TGE: Piotr Zawistowski powołany na funkcję prezesa

“Piotr Zawistowski objął stanowisko prezesa zarządu Towarowej Giełdy Energii w październiku 2017 r.” – czytamy w komunikacie.

Piotr Zawistowski posiada 20-letnie doświadczenie w branży energetycznej. W latach 2008-2017 związany był z Grupą Tauron. W latach 2016-2017 pełnił funkcję prezesa Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią, był członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz zasiadał w Radzie Nadzorczej TGE. Jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych, natomiast od stycznia 2020 r. zasiada w zarządzie europejskiego stowarzyszenia giełd Europex.

Te artykuły również Cię zainteresują

Towarowa Giełda Energii (TGE) to spółka zależna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here