Naga MarketsPiotr Zając głównym analitykiem rynkowym w polskim oddziale CMC Markets Piotr Zając, doświadczony dziennikarz specjalizujący się w obszarze finansów i giełdy, został głównym analitykiem rynkowym w polskim oddziale CMC Markets. Do jego nowych obowiązków będzie należało m.in. tworzenie materiałów analitycznych i edukacyjnych w kanałach własnych CMC Markets oraz przygotowywanie komentarzy eksperckich dla mediów branżowych.

Piotr Zając głównym analitykiem rynkowym w CMC Markets

Piotr Zając jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, na którym ukończył kierunek Finanse i Bankowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Przez dziesięć lat, do końca czerwca bieżącego roku, był dziennikarzem i analitykiem w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Specjalizował się w tematyce analizy rynków finansowych oraz kryptowalut, komentując bieżące wydarzenia rynkowe zarówno na łamach gazety, jak również w projekcie wideo „Prosto z parkietu”.W ramach struktury Grupy Gremi cyklicznie przygotowywał komentarze giełdowe i walutowe do dziennika „Rzeczpospolita” oraz na jego stronę internetową, Rp.pl. W 2019 r. uzyskał licencję maklera papierów wartościowych (nr 3301).

W swojej nowej roli w CMC Markets, jako główny analityk rynkowy, będzie odpowiedzialny m. in. za tworzenie treści analitycznych i edukacyjnych na kanale YouTube polskiego oddziału CMC, współtworzenie biuletynów rynkowych dla klientów, a także za komentowanie wydarzeń ze świata finansów w branżowych mediach.

Piotr Zając nadal gościnnie będzie pisał na łamach „Parkietu”, w ramach cotygodniowego zestawienia „Byki i niedźwiedzie tygodnia”. Ponadto aktywnie wspiera inwestorów swoją ekspercką wiedzą za pośrednictwem konta na Twitterze, gdzie dzieli się zestawieniami i statystykami dotyczącymi spółek notowanych na GPW i NewConnect. Prywatnie, Piotr Zając jest fanem motocykli.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs | funt brytyjski | forum gielda | ropa naftowa notowania | analiza | złotówki | kurs bitcoin wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here