Naga MarketsPiotr Misiurek to informatyk, ale też inwestor z rynku kryptowalut. W swojej prezentacji z cyklu “ABC Inwestowania” tłumaczył, jak należy inwestować w innowacyjne rynki.

  • Misiurek tłumaczy, że to wielkie innowacje, które zmieniają świat, są warte inwestowania.
  • Podkreśla, na co zwracać uwagę, przy inwestowaniu w tego typu przedsięwzięcia. 

Naiwne idee a innowacje

W swojej prezentacji Misiurek zwraca uwagę na to, że historia uczy nas, że innowacje, które zmieniały nasze życie i niejako decentralizowały wcześniejsze przywileje, okazywały się hitami inwestycyjnymi. Jako przykłady podaje rozwój kolei czy Internetu.

Choć sam przyznaje, że idee, które leżą u podstaw blockchaina, brzmią dziś naiwnie, tak zwraca jednak uwagę na to, że także fundamentem Internetu było też dość naiwne myślenie np. o darmowej komunikacji (dziś telefonowanie na drugi koniec świata przez sieć jest niemal darmowe, nie wspominając o chatach czy e-mailach) czy publikacji własnych artykułów w sieci (a nie tekstów zatwierdzonych przez redaktora naczelnego i drukowanych w gazecie).

ICO, Ethereum, stablecoiny i wiele, wiele innych

Prezentuje, w jakim kierunku rozwija się dziś rynek blockchaina. Zwraca uwagę na różne obiecujące startupy, którymi warto się zainteresować, także pod kątem inwestycjnym.

Choć zauważa, że dziś korzystanie z blockchaina jest dość drogie (np. przez opłaty transakcyjne, które biły ostatnio rekordy w sieci Ethereum), w przyszłości zmieni się to właśnie przez rozwój technologii. Jako przykład podaje… zboże. Te – zgodnie z popularnym powiedzeniem – było kiedyś bardzo drobie (“płacić jak za zboże”), dziś jednak jest jednym z najtańszych produktów dostępnych na rynku.

Pozostałe prelekcje znajdziesz rejestrując się bezpłatnie na stronie https://abc-inwestowania.pl/. Uzyskaj dostęp do 25 wykładów ekspertów rynkowych!

ODBIERAM DOSTĘP DO PRELEKCJI

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here