Naga MarketsNFTAmerykański genetyk, chemik i inżynier molekularny – George Church postanowił sprzedać swój genom w postaci tokena niewymienialnego (NFT). W pracę nad tym projektem zaangażowana jest firma zajmująca się genomiką – Nebula Genomics oraz platforma oparta na blockchainie – Oasis Labs. Wiadomo już, że zestaw genów oraz innych sekwencji DNA pioniera genetyki trafi na platformę AkoinNFT. 

 Genom w formie NFT trafi na aukcję

Profesor z dziedziny genetyki wykładający na uniwersytetach takich, jak Harvard i MIT postanowił zapisać swój genom w postaci NFT. W przedsięwzięciu tym udział bierze firma Nebula Genomics oraz platforma Oasis Labs. 

Te artykuły również Cię zainteresują
George Church jako pierwszy publicznie udostępnił sekwencję swojego genomu do badań. Technika ta  polega na odczytywaniu kolejności par nukleotydowych w cząsteczce DNA. 

Aukcja ta zostanie przeprowadzona 10 czerwca br. na rynku AkoinNFT. To stosunkowo nowa platforma uruchomiona w kwietniu. Należy ona do słynnego wokalisty oraz przedsiębiorcy o pseudonimie artystycznym Akon.

Blockchain a prywatność i kontrola danych

Idea zapisania genomu w formie NFT narodziła się z potrzeby zapewnienia większej przejrzystości w branży danych genomowych. Blockchain pozwala na zarządzanie nimi, jak i decydowanie o tym, kto może mieć do nich dostęp.

Firma Nebula Genomics, której współzałożycielem jest George Church, eksperymentowała już z tą technologią. Jej platforma korzystała z usług Oasis Labs. Wszystko po to, by pozwolić własnym klientom na przechowywanie i udostępnianie danych genomowych.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here