Naga MarketsEURUSD – Równo rok temu para ustanowiła maksimum 2018 na poziomie 1.2555. Od tego czasu notowania systematycznie spadały by osiągnąć minimum 1.1215 w listopadzie ubiegłego roku. Przez ostatnie trzy miesiące trudno wskazać jakiś konkretny kierunek, notowania mieszczą się w 200p konsolidacji z pojedynczymi wybiciami i powrotami do jej zasięgu.

EURUSD Daily – cena odbiła od wsparcia kanału spadkowego, świeca dzienna ma kształt pin bara

Piątkowa sesja (15.02) miała ciekawy przebieg, przez całą sesję azjatycką i do czasu otwarcia sesji amerykańskiej Euro traciło do USD, a od godz. 15 tej  notowania pary już tylko rosły. Dzień zakończył się wzrostowym pin barem. Wspomniany pin bar może zwiastować w najbliższych sesjach wzrosty, gdyż jego minimum znajduje się w nieprzypadkowym miejscu a mianowicie na wsparciu kanału spadkowego, co czyni go dość ważnym sygnałem wzrostowym wskazującym na odrzucenie przez rynek tego poziomu.

eurusd notowania
EURUSD H4 – tworząca się dywergencja zapowiada wzrosty, przynajmniej do najbliższej lokalnej strefy podaży 1.1330, a jej pokonanie może dać impuls do dalszych wzrostów.

Na wykresie H4 pojawiła się dywergencja wzrostowa i można zauważyć, że cena pokonała lokalną linię trendu spadkowego, co może wspierać wzrosty i pokrywa się z wnioskami z analizy wykresu Daily. Pokonanie wsparcia kanału zaneguje opcję wzrostową i może doprowadzić do spadków znacznie poniżej 1.1215.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Ta analiza będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here