Naga MarketsPierwszy w historii Bitcoin ETF powstanie dzięki współpracy Nasdaq i firmie z BrazyliiBrazylijski Hashdex – podmiot zarządzający funduszami – łączy siły z Nasdaq, aby wprowadzić na rynek pierwszy na świecie Bitcoin ETF na giełdę bermudzką.

  • Hashdex z Brazylii tworzy bitcoinowy ETF.
  • Ten ma się pojawić na bermudzkiej giełdzie.

Bitcoin ETF na bermudzkiej giełdzie

Giełda na Bermudach ogłosiła, że ​​zatwierdziła „Hashdex Nasdaq Crypto Index” 18 września, ujawniając, że 3 miliony akcji klasy E zostanie wyemitowanych do handlu na tej platformie. Cointelegraph Brazil potwierdziło partnerstwo z Nasdaq i powstanie ETF rozmawiając z prezesem Hashdex, Marcelo Sampaio

Jak podał lokalny portal Infomoney, fundusz powinien zacząć działać na bermudzkiej giełdzie do końca roku. W raporcie zauważono, że Hashdex zdecydował się na złożenie wniosku dot. powyższego ze względu na przepisy Bermudów dotyczące kryptowalut.

Fundusze notowane na giełdzie oferują regulowane i ubezpieczone narzędzie dla inwestorów instytucjonalnych, którzy mają dostęp do ekspozycji na towary bez posiadania aktywów bazowych.

Szczegóły ETF-u

Chociaż żadne dalsze szczegóły dotyczące ETF-u nie zostały upublicznione, Hashdex stwierdził, że metodologia i inne kluczowe informacje dotyczące produktu zostaną udostępnione przez Nasdaq w dniu wprowadzenia produktu na rynek.

W komentarzach do głównej brazylijskiej gazety Oglobo, Sampaio powiedział, że uruchomienie ETF-u przyspieszy inwestycje instytucjonalne w sektorze kryptowalut.

Hashdex zarządza obecnie aktywami o wartości 46,4 mln USD, które są zawarte w czterech funduszach, w tym funduszach posiadające aktywa kryptowalutowe.

Audytorem firmy jest KPMG, jej główną instytucją finansową jest Silvergate Bank, a powiernikami aktywów kryptowalutowych Hashdex są Xapo, Kingdom Trust i Vo1t.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here