Naga Markets

Bitcoin (BTC) odnotował ważny techniczny byczy sygnał, którego nie widziano od ponad roku. BTC Guppy, narzędzie do analizy technicznej, zmieniło swój sentyment po raz pierwszy od ponad 12 miesięcy. Zdaniem ekspertów może to oznaczać, że główna kryptowaluta jest gotowa na znaczący ruch w górę. Kurs BTC/USD nieznacznie spada we wtorek w okolice 24 600 USD, wciąż utrzymując się przy tegorocznych szczytach.

Wskaźnik Bitcoina sugeruje, że kurs BTC/USD znacznie wzrośnie w najbliższej przyszłości

Guppy, znany również jako wskaźnik Multiple Moving Average (MMA), służy do identyfikacji trendów na rynku. Wykorzystuje wiele średnich kroczących, aby pomóc inwestorom zidentyfikować kierunek trendu i jego siłę. Krótkoterminowe średnie ruchome są zwykle bardziej wrażliwe na zmiany cen, podczas gdy długoterminowe średnie ruchome są bardziej stabilne.Kiedy krótkoterminowe średnie kroczące przecinają w górę długoterminowe średnie ruchome, uważa się to za byczy sygnał. Oznacza to, że cena aktywów zyskuje na sile i prawdopodobnie będzie nadal rosnąć. I odwrotnie, gdy krótkoterminowe średnie kroczące przecinają w dół długoterminowe średnie, uważa się to za sygnał niedźwiedzi.

Capital.com

AVA Trade

Niedawne odwrócenie wskaźnika Guppy na Bitcoinie może być silnym sygnałem nadchodzącego zwyżkowego trendu. Po raz pierwszy od ponad roku krótkoterminowe średnie kroczące przekroczyły te długoterminowe. Może to sugerować, że cena BTC/USD znacznie wzrośnie w najbliższej przyszłości – napisał Arman Shirinyan, analityk UToday.

Wyniki cenowe Bitcoina były stosunkowo silne w ciągu ostatnich kilku tygodni. Obecnie główny token kosztuje około 25 000 USD i zyskał ponad 13% swojej wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 475 mld USD.

Może to oznaczać, że inwestorzy stają się coraz bardziej optymistyczni w stosunku do głównej kryptowaluty. Wiele wskazuje na to, że Bitcoin jest gotowy na dalsze zyski w nadchodzących tygodniach i miesiącach – podsumował Shirinyan.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem według badacza z Cambridge oraz autora wskaźnika Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index – Daniela Battena trzy nieuwzględnione wcześniej elementy zaniżyły proc. zrównoważonej energii, jaka wykorzystywana jest przy wydobyciu Bitcoina. Gdy wszystko zostało odpowiednio zliczone, okazało się, że 52,6% wydobycia BTC przebiega w sposób zrównoważony.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułTrading na Forex w myśl zasady mniej znaczy więcej – webinar dziś o 18:00
Następny artykułCeny kukurydzy powracają do wzrostów i oscylują w okolicach 6,80 USD za funt
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.