Naga Marketsetf napis z kostekSzwajcarska giełda SIX dała zielone światło dla ETF-a śledzącego ruchy kilku kryptowalut opracowanego przez spółkę Amun. Oznacza to, że regulatorzy w Szwajcarii wyprzedzili tych ze Stanów Zjednoczonych, gdzie od dawna trwa batalia zwolenników kryptowalut o zgodę na wejście z ETF-em na Bitcoina na Wall Street. Ruch Szwajcarów może przekonać inne kraje do szybszej aktualizacji przepisów w sprawie kryptowalut.

Szwajcaria przoduje w kwestii podejścia do kryptowalut

Nowy instrument będzie widniał na giełdzie SIX pod nazwą Amun Crypto ETP. Do jego obliczenia stosowane będzie kilka kryptowalut. Za połowę wartości będzie odpowiadać cena Bitcoina, a za resztę Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin.

Zgoda ze strony SIX Swiss Exchange jest wydarzeniem bez precedensu, po raz pierwszy duża giełda zaakceptowała instrumenty pochodne oparte o benchmark kryptowalutowy. W USA od dawna trwa batalia o uznanie ETF-a na Bitcoina, ale jak na razie SEC nie wyraził na niego zgody. Na razie wszystkie wnioski zostały odrzucone, a według analityków w tym roku już się nic nie zmieni.

Reggie Browne z Cantor Fitzgerald uważa, że SEC będzie trwał przy swoim twardym stanowisku, dopóki kryptowaluty nie zostaną w pełni zalegalizowane.

ETF zgodny z dotychczasowymi standardami

CEO oraz współzałożyciel Amun – Hany Rashwan – powiedział, że opracowany przez spółkę ETF będzie spełniał wszystkie standardy, podobnie jak tradycyjne ETF-y używane przez inwestorów na szeroką skalę.

„Nasz ETF pozwoli inwestorom instytucjonalnym ograniczonym do inwestowania wyłącznie w papiery wartościowe ekspozycję na kryptowaluty. Dzięki niemu dostęp do tego rynku uzyskają również inwestorzy detaliczni, którzy dotychczas nie mieli dostępu do cyfrowych aktywów ze względu na miejscowe regulacje” – dodał Rashwan.

Powyższa wypowiedź spełnia misję spółki. Została ona założona przez zespół bankierów, których celem jest ułatwienie procesu kupowania kryptowalut tak bardzo, jak to tylko możliwe. Amun otrzymał wstępną zgodę ze strony szwajcarskiej giełdy już we wrześniu. Przedstawiciele SIX powiedzieli wtedy, że opracowany przez spółkę produkt spełnia warunki notowania na giełdzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here