Naga MarketsRepublika Wysp Marshalla planuje emisję krajowej kryptowaluty, która ma stać się w pełni legalnym i oficjalnym środkiem płatniczym, wynika z wypowiedzi dwóch oficjeli rządowych. Dzięki temu kryptowaluta Sovereign (SOV) będzie akceptowana przez wszystkie instytucje oraz prywatne biznesy obok dolara amerykańskiego (USD).


Emisja jeszcze w tym roku?

Jak wynika z wypowiedzi Davida Paula, będącego ministrem w asyście prezydenta. Parlament ma przeprowadzić emisję poprzez initial coin offering (ICO), a prywatne giełdy będą mogły aplikować o przyznanie zgody na wprowadzenie tokenu do regularnego obrotu.

Chociaż podobne projekty rozpoczęły już Iran oraz Wenezuela, to w przypadku wyspiarskiej republiki środek płatniczy ma być w pełni legalny i nie budzi tylu kontrowersji. Biorąc pod uwagę długą i skomplikowaną historię stosunków Wysp Marshalla ze Stanami Zjednoczonymi, jest to niezwykle ważny krok, który pozwoli zabezpieczyć skromny budżet w przeciągu następnych lat.

Wyspy Marshalla zamieszkuje obecnie 70 tysięcy ludzi (kraj składa się z ponad 1100 wysepek). Zyski wygenerowane dzięki emisji nowego tokenu zostaną przeznaczone na opiekę zdrowotną.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

60% krajowego budżetu zapewniają Amerykanie

W połowie zeszłego stulecia rząd amerykański przeprowadzić na terytorium niewielkiego kraju 67 prób nuklearnych, których łączna siła była tysiąckrotnie większa niż ładunków zrzuconych na Hiroszimę.

W latach 80-tych oba Państwa podpisały porozumienie, zgodnie z którym Stany Zjednoczone zadeklarowały przesyłać na rachunek rządowy $60 milionów corocznej zapomogi – w 2023 jej wartość zostanie obcięta o połowę do $30 milionów. Dla skromnego budżetu o wartości $100 milionów będzie to poważny cios. Nic więc dziwnego, że lokalni politycy szukają rozwiązań, które zapewnią im niezależność finansową od USA i pozwolą zachować stabilność systemu monetarnego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here