Naga MarketsPróby stworzenia alternatywnej wersji technologii Bitcoin blockchain przynoszą pierwsze efekty. Górnikom udało się się z powodzeniem utworzyć blok w ramach nowego łańcucha o nazwie Bitcoin Cash w okolicach 20:15 naszego czasu. Dzięki temu ruchowi kopiący wykraczają poza główną sieć BTC.


Blok wydobyty przez ViaBTC

Jak informuje portal coindesk.com za wydobycie pierwszego bloku Bitcoin Cash odpowiedzialne miało być przedsiębiorstwo zajmujące się miningiem, ViaBTC – informację tę potwierdziło między innymi na swoim Twitterze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydarzenie miało miejsce prawie sześć godzin po bloku 478 558, punkcie zwrotnym, od którego rozpoczęły się próby separacji technologii. Dane pokazują, że pierwszy z bloków zawierał w sobie niespełna 8 tysięcy transakcji (wielkość bloku 1.915 MB, praktycznie podwajając wielkość tego parametru w przypadku oryginalnego łańcucha).

Zmiana wartości Bitcoin Cash wobec USD oraz BTC na przestrzeni ostatnich sesji handlowych (widoczny znaczny wzrost wolumenu). Źródło: CoinMarketCap

Zgodnie z danymi CoinMarketCap, Bitcoin Cash warty jest ponad 220 dolarów za jedną monetę na giełdzie Kraken. Wolumen obrotu w przypadku BTC/BCH miał wynosić na niej $3 miliony od momentu uruchomienia Bitcoin Cash:

Wolumen Bitcoin Cash. Źródło: CoinMarketCap

Najnowsze zmiany na rynku kryptowalut przełożyły się również na kilkuprocentową deprecjację BTC:

Spadki Bitcoina 1 sierpnia. Źródło: Coindesk.co,

W momencie gdy w ujęciu dziennym BTC traci do dolara około 4%, wyraźnie zyskuje ETH, który przed północą zwiększał swoją wartość o ponad 11,5%.

Bitcoin, Bitcoin Cash i hard fork, czyli?

1 sierpnia 2017 roku jest historyczną datą dla rynku kryptowalut ze względu na tak zwanego „hard forka” będącego rozłamem na bitcoina tradycyjnego (BTC) oraz nową walutę Bitcoin Cash (BCH).

Rozłam miał miejsce z powodu sporu o technologię – wielkość bloków w technologii blockchain wykorzystywanej przez BTC ograniczona była do sztywnego rozmiaru 1 megabajta, co prowadziło do wydłużenia czasu realizacji transakcji i zwiększania opłat/prowizji. BCH oferuje większe blogi (do 8 megabajtów), dzieli jednak z tradycyjnym Bitcoinem historię dotychczasowych transakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Rozwój tej technologii będzie następować. Pytanie co dalej gdy 8MB okaże się za mało? W końcu kiedyś mówiono, że każdemu wystarczy 640k RAM-u 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here