Naga MarketsGetBack logo spółkiW kwietniu 2018 roku wybuchł jeden z największych skandali w polskim świecie finansów ostatnich lat, który został wywołany przez GetBack. Mimo, że od tego czasu minęło już ponad 2,5 roku, to afera ta wciąż nie została rozliczona. Wszystko wskazuje jednak na to, że sprawa znajdzie w końcu swój finał w sądzie. Prokuratura skierowała bowiem do Sądu Okręgowego w Warszawie pierwszy akt oskarżenia ws. afery GetBack.

  • Jest pierwszy akt oskarżenia ws. afery GetBack
  • Jeszcze niejeden akt oskarżenia ws. afery GetBack zostanie skierowany do sądu – przyznał prokurator krajowy

Około 30 zarzutów na 1200 stronach

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski poinformował w poniedziałek, że Prokurator Regionalny w Warszawie, który jest kierownikiem zespołu śledczego ws. GetBack, skierował do Sądu Okręgowy w Warszawie akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GetBack. To jest pierwszy z aktów oskarżenia w tej sprawie, dotyczy on 16 oskarżonych, w tym Konrada K., byłego prezesa zarządu GetBack, Jarosława A. i Tobiasza B. – byłych prezesów Idei Banku oraz Dariusza N. oraz Małgorzaty Sz. – członków zarządu Idea Banku.

Te artykuły również Cię zainteresują

Sam akt oskarżenia liczy 1200 stron. Zawiera on około 30 zarzutów dot. oszustw i wyprowadzania pieniędzy na łączną kwotę ok. 3 mld zł, gdzie pokrzywdzonych jest 9 tys. osób.

Bogdan Święczkowski dodał także, że to dopiero początek i jeszcze niejeden akt oskarżenia ws. afery GetBack zostanie skierowany do sądu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGłówne indeksy w USA przed wyborami prezydenckimi (Artyści Rynków)
Następny artykułCeny ropy wzrosną tylko nieznacznie w 2021 r. według The World Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here