Naga Markets


Za nami najważniejsza publikacja z terenu Stanów Zjednoczonych dzisiejszego dnia. Pierwszy szacunek zmiany poziomu Produktu Krajowego Brutto w pierwszym kwartale tego roku pozytywnie zaskakuje. Czy byczy rajd na dolarze jest w stanie się utrzymać? 


Według najnowszych szacunków rzeczywiste PKB w pierwszym kwartale 2018 roku wzrosło o 2,3% w ujęciu rocznym – czytamy w raporcie Bureau of Economic Analysis. Jednocześnie, najnowsze wyliczenia rewidują ostatni odczyt wskaźnika z 2,7% do 2,3%.

Wzrost realnego PKB w pierwszym kwartale odzwierciedlał wzrost inwestycji zagranicznych, wydatków na konsumpcję osobistą (PCE), eksportu, poziomu inwestycji federalnych oraz wydatków rządowych i samorządowych. Jednocześnie wzrósł również poziom importu, który ujemnie wpływa na wartość wskaźnika.

źródło: www.bea.gov

Reakcja rynku

Choć ekonomiści spodziewali się słabszego odczytu PKB, to jednak dzisiejsza publikacja ma mieszany wydźwięk. Co prawda prognozy zaledwie dwuprocentowego wzrostu wskaźnika w ujęciu rocznym nie spełniły się, ale jednak doszło do rewizji poprzedniego odczytu.

Dolar w parze z japońskim jenem, po początkowym wybuchu euforii szybko koryguje wzrosty i ostatecznie znajduje się na poziomie sprzed publikacji:

USDJPY dzięki TradingView

Sprawdź prędkość egzekucji zleceń na rachunkach Admiral Markets>>>

Podobna sytuacja ma miejsce na wykresie EURUSD, które po wczorajszym osłabieniu spowodowanym konferencją prasową Mario Draghiego kontynuuje spadki tworząc kanał:

EURUSD dzięki TradingViewCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolski projekt notowany na Binance
Następny artykułPrzygotuj się na przyszły tydzień – amerykańskie NFP
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here