Naga MarketsPoranny komentarz makroRozpoczynamy nowy tydzień na rynkach a jako, że w dzisiejszym kalendarzu raczej dosyć pusto, to przyjrzyjmy się najważniejszym wydarzeniom w kolejnych dniach handlowych. Rynek skupi się przede wszystkim na raporcie z rynku pracy ADP oraz zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (NFP) i pierwszych w historii protokołach ECB.


Poniedziałek (30 marca) – pod hasłem niemieckiego CPI

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny to zaledwie kilka wydarzeń. O 10:30 poznamy odczyty wniosków o kredyty hipoteczne w UK, o 11:00 wyniki ankiet Eurostatu dotyczących zaufania konsumenckiego i kondycji gospodarczej, a o 14:00 odczyty niemieckiego CPI oraz indeksu HICP.

Warto dodać do tego również amerykańskie wydatki konsumpcyjne gospodarstw domowych (PCE o 14:30) oraz sprzedaż domów (16:00).

Wtorek (31 marca) – Europejskie CPI

Jutrzejszą sesję w Europie rozpoczniemy od wyników niemieckiego zatrudnienia (konsensus dalej podaje stopę bezrobocia na poziomie 6.5%). Następnie o 10:30 poznamy finalne odczyty brytyjskiego PKB za czwarty kwartał minionego roku.

O wiele bardziej interesowała będzie nas jednak inflacja konsumencka i stopa bezrobocia w strefie euro, które poznamy w południe. O tej samej godzinie rozpocznie się również posiedzenie G7.

Środa (1 kwietnia) – dzień PMI przemysłowego

Cała środa upłynie pod hasłem PMI przemysłowego według Markit. Od 09:30 do 10:30 poznamy odczyty dla największych europejskich gospodarek oraz całej strefy euro. Prognozy ogólnie przemawiają za rezultatami lepszymi niż w miesiącu ubiegłym.

O godzinie 14:15 ADP opublikuje natomiast swoją wersję raportu z rynku pracy – zmiana zatrudnienia ADP w skali miesiąca to bardzo ważny odczyt, który może poruszać USD. Na sam koniec PMI przemysłowe dla USA (15:45) oraz PMI przemysłowe według ISM również dla USA (16:00).

Czwartek (2 kwietnia) – Wielki Czwartek

W części krajów Wielki Czwartek jest już dniem ustawowo wolnym (między innymi w Norwegii, Danii, Austrii) – spora grupa traderów także postanowi zrobić sobie wolne już wcześniej dlatego uważamy na mniejszą aktywność rynkową.

Z ważniejszych odczytów czekają nas jedynie wnioski o zasiłki dla bezrobotnych w USA (godzina 14:30). W trakcie sesji europejskiej brak żadnych informacji. 2 kwietnia będzie istotną datą, po raz pierwszy opublikowane zostaną bowiem accounts (odpowiednik minutes) z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.

Piątek (3 kwietnia) – Wielki Piątek

3 kwietnia do grona państw, w których banki i instytucje państwowe są już zamknięte dołączy między innymi Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Nowa Zelandia, Australia, czy też Szwecja. Kalendarz jest pusty (zaledwie kilkanaście pozycji) – przeważająca większość to składowe amerykańskiego raportu pracy. Pośród nich oczywiście stopa bezrobocia oraz NFP. Przed Wielkanocą na rynkach może więc jeszcze trochę poruszać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here