Naga Markets
Pierwsza w historii sprawa o insider trading na kryptowalutach. Chodzi o NFT
NFT. Źródło: blog.youtube

Byłemu dyrektorowi platformy NFT OpenSea, Nate’owi Chastainowi, grozi do 20 lat więzienia po tym, jak został oskarżony o oszustwo, pranie brudnych pieniędzy i rzekome wykorzystanie poufnych informacji w celu wzbogacenia się w czasie rozwoju wiodącego rynku handlu niezamiennymi tokenami.

  • Chaistain wykorzystywał swoją pozycję w OpenSea oraz gromadzone poufne informacje, aby dokonywać spekulacyjnych zakupów tokenów przed ich notowaniami na platformie
  • Dzięki takim działaniom udało mu się zarabiać od 200 do nawet 500% na początkowych inwestycjach
  • Amerykański system sprawiedliwości po raz pierwszy dokonał aresztowania w sprawie związanej z wykorzystywaniem poufnych informacji na rynku cyfrowych aktywów
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż bezpłatne konto!

Ex-dyrektor OpenSea może spędzić za kratkami 20 kolejnych lat

Szczegóły sprawy opublikowane przez amerykański Departament Sprawiedliwości ujawniły, że Chastain został aresztowany w Nowym Jorku i stanął przed sądem 1 czerwca 2022 roku. Władze wskazały, że oskarżony wykorzystywał poufne informacje o ofertach NFT na platformie OpenSea, zanim pojawiły się one na jej stronie głównej.W oparciu o te informacje nabył dziesiątki NFT i był w stanie sprzedać je za cenę dwu- lub nawet pięciokrotnie wyższą od ceny początkowej. Ujawniono, że był w stanie ukryć swoje działania, dokonując tych zakupów za pomocą anonimowych portfeli walut cyfrowych i anonimowych kont na OpenSea.

Prokurator prowadzący sprawę, Damian Williams, zauważył, że chociaż NFT są generalnie nowością, przestępstwo Chastaina nie jest bezprecedensowe.

– Zgodnie z zarzutami, Nathaniel Chastain zdradził OpenSea, wykorzystując poufne informacje biznesowe do pomnożenia prywatnego majątku. Dzisiejsze zarzuty dowodzą zaangażowania naszego urzędu w walkę z wykorzystywaniem informacji poufnych w obrocie papierami wartościowymi – niezależnie od tego, czy ma to miejsce na giełdzie, czy na blockchainie – komentował Williams.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

NED

Oskarżenia dotyczące insider tradingu są powszechne w przestrzeni kryptowalutowej, a czołowe giełdy, takie jak FTX, Binance i Coinbase, stanęły w obliczu niedawnych oskarżeń w raporcie WSJ. Tymczasem jest to pierwszy przypadek, w którym władze dokonują aresztowania w związku z podejrzeniami o wykorzystywanie informacji poufnych w handlu kryptowalutami – co wskazuje na to, że organy regulacyjne są coraz bardziej zainteresowane aktywnością branży.

– Kiedy dowiedzieliśmy się o zachowaniu Nate’a, wszczęliśmy dochodzenie i ostatecznie poprosiliśmy go o opuszczenie firmy. Jego zachowanie stanowiło naruszenie naszych zasad pracowniczych i było w bezpośrednim konflikcie z naszymi podstawowymi wartościami i zasadami – komentowała całą sytuację OpenSea.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs pary walutowej EUR/USD oscyluję w okolicach 1,0676
Następny artykułElon Musk stawia ultimatum w Tesla Inc. Koniec pracy z domu
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here