Naga MarketsCzy VR stanie się chlebem powszednim dla traderów, czy będzie jedynie niszową ciekawostką techniczną?

Jeden z wiodących szwajcarskich banków internetowych i popularny broker rynku walutowego, Swissquote, poinformował w weekend o uruchomieniu nowej aplikacji tradingowej osadzonej w wirtualnej rzeczywistości (VR) zaprojektowanej do wykorzystania wraz z najpopularniejszymi markami gogli VR.


Otocz się ścianą handlową – 360 stopni wykresów

Rozwiązanie proponowane przez Swissquote daje traderom dostep do spersonalizowanych informacji finansowych w czasie rzeczywistym. Po uruchmieniu wirtualnej platformy tradingowej użytkownik jest otoczony przez ścianę wykresów i wskaźników o zasięgu 360 stopni, poświęconej głównie parom walutowym i głównym indeksom giełdowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przykładowy wygląd platformy VR od Swissquote

Dzięki technologii śledzenia ruchu gałki ocznej użytkownicy mogą swobodnie przemieszczać się w obrębie aplikacji i uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat wybranego waloru. Dodatkowo klienci Swissquote posiadający rachunek handlowy mogą zalogować się do swojego konta, realizować zlecenia, deponować środki, itd. – również przy wykorzystaniu ruchu gałek ocznych.

CTO Swissquote, Paolo Buzzi, w następujący sposób komentował start nowej aplikacji „Znajdując się na czele branżowych nowinek technologicznych, nowa aplikacja do tradingu VR jest kolejnym potwierdzeniem innowacyjnego podejścia Swissquote. Chociaż popularność gogli wirtualnej rzeczywistości jest cały czas marginalna, to wierzymy, że z czasem zacznie się powiększać – my będziemy natomiast na to od razu gotowi.”

Użytkownicy smartfonów z systemami operacyjnymi iOS oraz Android wkrótce będą mogli pobrać aplikację z oficjalnych sklepów oraz strony brokera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here