Naga MarketsMaltańska Giełda Papierów Wartościowych, poprzez nowo powołaną spółkę zależną MSX podpisała dwa protokoły uzgodnień z OKEx, jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie oraz z Fifth Force, który jest operatorem niemieckiej platformy fundraisingowej Neufund, reprezentowanej przez Zoe Adamovicz.

W ramach współpracy, OKEx skupi się na stworzeniu platformy do handlu security tokens, która będzie działać pod nazwą OKMSX.

Tim Byun z OKEx widzi już konkretne zastosowania dla security tokens, które mogłyby być zabezpieczane choćby takimi aktywami jak nieruchomości czy akcje spółek. Wyraża też nadzieję, że emitenci tych tokenów będą rezydentami ‘Blockchain Island’ jak nazywa się Maltę, a także szerszej Unii Europejskiej.

Byun przy podpisywaniu protokołu uzgodnień (MoU) wyraził swoją nadzieję na to, że do końca roku nowo powstały podmiot stanie się pierwszą działającą giełdą wymiany tokenów (security tokens) w UE.

Polka stworzy giełdę opartą na blockchain

Zoe Adamovicz, Polka, CEO i współzałożyciel Fifth Force mówiła o partnerstwie, którego celem jest zbudowanie “pierwszej na świecie zdecentralizowanej, globalnej giełdy akcyjnej”, na której odbywał się będzie handel i notowania tokenizowanych papierów wartościowych równolegle z krypto-aktywami.

Do końca obecnego roku ma zostać zrealizowany projekt pilotażowy. Współpraca jest kolejnym dodatkiem do ekosystemu #BlockchainIsland zlokalizowanego na Malcie, państwie członkowskim UE.

Regulowana giełda oparta o blockchain powstanie we współpracy Neufund, platformy kierowanej przez Adamovicz, MSX oraz Binance, jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie, która zajmie się stworzeniem i rozwijaniem platformy handlowej.

Zobacz też: BitBay rozpoczyna migrację. Giełda przenosi się na Maltę

Na regulowanej giełdzie opartej o blockchain, firmy będą miały możliwość emisji własnych tokenów udziałowych (equity tokens), co pozwoli im na zebranie kapitału do rozwoju biznesu. Co istotne, całe przedsięwzięcie będzie w pełni legalne. Zapowiada się zatem tokenizacja rynku akcyjnego, którego uczestnicy brali dotychczas udział jedynie w tradycyjnym obrocie giełdowym.

W czerwcu br., parlament maltański poczynił kolejny krok, który ma na celu przyciągnięcie zagranicznych przedsiębiorców i startupów. Zatwierdził wtedy trzy projekty ustaw dotyczących kryptowalut i blockchain, a zawarte dziś partnerstwo było możliwe właśnie dzięki tym ustawom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here