Naga MarketsYuko Seimei, Monex (1)
Yuko Seimei, dyrektor Monex Securitiies. Pierwsza kobieta w Japonii piastująca tak wysokie stanowisko w dużej firmie brokerskiej. Źródło: Bloomberg

W kwietniu zeszłego roku jeden z największych japońskich brokerów detalicznych, Monex Group Inc., przejął zhackowaną giełdę kryptowalutową Coincechk, licząc, że rozszerzenie oferty o aktywa cyfrowe pozwoli odrobić poniesione w związku ze zbyt mocną konkurencją na rynku akcyjnym.


Problematyczna giełda rozwiązaniem kłopotów japońskiego brokera?

Część Monex Group zajmująca się działalnością brokerską rozważa dodanie kryptowalut do swojej oferty dla klientów detalicznych przy współpracy ze siostrzanym przedsiębiorstwem Coincheck Inc. przejętym w zeszłym roku. „Znaleźliśmy się delikatnie w tyle – nie boimy się tego przyznać” – stwierdziła w rozmowie z Bloombergiem nowa prezes Monex Securities, Yuko Seimei. „Jeżeli będziemy nadal prowadzić biznes w ten sam sposób, może nie udać nam się nadgonić powstającej luki”. Komentowała 41-letnia sterniczka firmy inwestycyjnej, która coraz wyraźniej traci udział rynkowy do największych konkurentów, w tym SBI Holdings oraz Rakuten.

W tym momencie Monex odpowiada w Japonii za obsługę 5,2% klientów zainteresowanych detalicznym handel na rynku akcji. Dla porównania Rakuten posiada w swoich rękach niemal 19% raynku, a SBI ponad 36%:

Monex udziały
Monex ma problemy z rozwojem bazy detalicznych klientów giełdowych w Japonii. Źródło: Bloomberg

Założone w 1999 roku przedsiębiorstwo było jednym z największych japońskich brokerów online, wraz z upływem lat musiało uznać jednak wyższość konkurencji. Teraz sposobem na odbudowanie utraconej pozycji mają być kryptowaluty. Dostęp do nich zapewni giełda Coincheck, z której na początku ubiegłego roku zniknęło 530 milionów dolarów (do tej pory jest to jeden z największych ataków hackerskich w historii rynku kryptowalut). Podmiot powrócił oficjalnie do gry w lutym bieżącego roku, pozyskując niemal 2 miliony nowych użytkowników oraz licencję na prowadzenie działalności w Japonii.

Seimei, która jest pierwszą kobietą prowadzącą w Japonii tak duży biznes brokerski, zdaje sobie sprawę, że jej plan może nie do końca podobać się zdominowanej przez mężczyzn społeczności udziałowców przedsiębiorstwa. „Większość klientów korporacyjnych reagowało na mnie zawsze w ten sam sposób: „Jak to, kobieta?”. Dzięki temu zapadałam jednak w ich pamięci, co ułatwiało mi piąć się po szczeblach kariery”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here