Naga MarketsPierwsza kobieta prezesem banku z Wall Street. Jane Fraser nową szefową CitigroupW czwartek Citigroup, trzeci największy bank w Stanach Zjednoczonych, ogłosił następcę odchodzącego prezesa Michaela Corbata. Od lutego 2021 roku stery organizacji przejmie Jane Fraser, która stała się tym samym pierwszą kobietą na tym stanowisku w jednym z największych banków na Wall Street.

  • Do 2019 roku Fraser kierowała oddziałem Citi w Ameryce Łacińskiej.
  • Z 500 największych firm w USA, tylko w 7,4% prezesami są kobiety.
  • Przyszyła szefowa Citigroup, zapowiedziała rozbudowę kontroli wewnętrznej w banku.

Fraser “powodem do dumy”

53-letnia Jane Fraser jest związana z Citigroup od 16 lat, a obecnie zajmuje stanowisko prezesa Global Consumer Banking – części banku odpowiedzialnej m.in. za obsługę kart kredytowych. Swoje umiejętności w zarządzaniu korporacją udowodniła jako szefowa oddziału Citi w Ameryce Łacińskiej w latach 2015-19.

Jane zostanie pierwszą kobietą na stanowisku prezesa, co będzie dla nas wszystkich powodem do dumy i przełomowym wydarzeniem w naszej branży. – napisał Corbat w notatce do pracowników, do której dotarł Reuters.

John Dugan, prezes zarządu Citigroup, uważa, że nowa prezes pozwoli firmie na dalszy rozwój.

Zobacz również: Credit Suisse chce być jak Revolut. Gigant uruchomi własną aplikację dla millenialsów

Wierzymy, że Jane jest właściwą osobą do czerpania z dorobku Mike’a i przeniesienia Citi na wyższy poziom. Ma duże doświadczenie w różnych regionach i dziedzinach naszej działalności, a my jesteśmy do niej bardzo przekonani. Zdolność Jane do strategicznego myślenia, a także prowadzenia biznesu to unikalne połączenie, które będzie dobrze służyło naszej firmie. – czytamy w oświadczeniu.

Nowa prezes postawi na inwestycje

Fraser przejmie kierownictwo spółki po odchodzącym na emeryturę Michaelu Corbacie, który pracował w Citi przez 37 lat. Jako prezes przedsiębiorstwa, Corbat skupił się na ekspansji w obszarze bankowości cyfrowej i konsumenckiej, a także na rozwoju oferty kart kredytowych.

Jestem zaszczycona decyzją zarządu i wdzięczna Mike’owi za jego przywództwo i wsparcie. Nasz bilans jest silny, a nasze zaangażowanie w działalność na rzecz naszych klientów i społeczności jest jeszcze silniejsze. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wszyscy nasi akcjonariusze byli dumni z naszej firmy, ponieważ nadal budujemy lepszy bank i zwiększamy nasze zyski. Będziemy inwestować w naszą infrastrukturę, zarządzanie ryzykiem i kontrolę, aby zapewnić, że działamy w sposób bezpieczny i solidny oraz że obsługujemy naszych klientów w sposób perfekcyjny. – powiedziała Jane Fraser.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Citigroup w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here