Naga MarketsNapis TAX dotyczący podatków umieszczony na kalkulatorzeGigant internetowego handlu detalicznego Overstock stanie się pierwszą duża amerykańską spółką, która część swoich podatków w 2019 roku zapłaci w Bitcoinie. Dokona tego w stanie Ohio, gdzie jakiś czas temu wprowadzono taką możliwość. Ma to być forma promocji kryptowalut oraz nowych technologii. Overstock posiada między innymi swój własny oddział zajmujący się rozwojem blockchain jako sposobu na zwiększenie efektywności działania.

Overstock chwali działania Ohio

CEO i założyciel Overstock – Patrick Byrne – pochwalił Ohio oraz jego Przedstawiciela Skarbu za stanie się pierwszym amerykańskim stanem, który akceptuje Bitcoina jako sposób płatności podatków. „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z myślącymi przyszłościowo rządami i urzędnikami, którzy zaufali nowej technologii w zakresie najważniejszych systemów finansowych kraju i pomagają wprowadzić erę blockchaina na szeroką skalę” – powiedział Byrne w oświadczeniu.

„Od dawna uważamy, że przemyślana adopcja rządowa rozwijających się technologii takich jak kryptowaluty jest najlepszym sposobem na zapewnienie, że Stany Zjednoczone nie stracą swojej pozycji lidera w stale rozwijającej się światowej gospodarce” – dodał szef Overstock.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Długa tradycja wspierania kryptowalut

Spółka zacznie wykorzystywać Bitcoina do płatności podatków w stanie Ohio od lutego tego roku. Overstock od dawna jest pionierem w zakresie wykorzystywania kryptowalut. W 2014 roku firma stała się pierwszym dużym sprzedawcą detalicznym, który pozwolił swoim klientom dokonywać zakupów za pośrednictwem kryptowalut.

Również w 2014 roku uruchomiono Medici Ventures – podmiot mający na celu aplikowanie technologii blockchain w istniejących branżach. Na chwilę obecną Medici Ventures kontroluje globalny portfel 19 firm zajmujących się rozwojem blockchain.

W zeszłym roku pisaliśmy, że GSR Capital, chińska firma zajmująca się inwestycjami na niepublicznym rynku kapitałowym, przejmie około 3,1 miliona akcji Overstock. Stanowi to około 10% udziałów w całej spółce. Inwestycja dotyczy również platformy blockchainowej tZero należącej do Overstock. Łącznie kwota zaangażowana w tę transakcję może osiągnąć 404 miliony USD, podnosząc wycenę tZero do 1,5 miliarda USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here