Naga Markets

Pierwsza doba Amazona. Allegro jest przede wszystkim tańsze. Czy kurs mocniej odbije? Mija pierwsza doba od uruchomienia polskiej wersji portalu Amazon. Przypomnijmy, że mimo iż mówiło się o tym od dawna, to oficjalne ogłoszenie takiego zamiaru, odbiło się negatywnie na notowaniach lidera e-handlu na polskim rynku czyli Allegro. Co ciekawe, w dzień debiutu Amazona w Polsce, Allegro zyskiwało i to przy całkiem przyzwoitych obrotach. Powodem tego mogą być pierwsze, nie najlepsze opinie o nowym konkurencie Allegro.

  • Już po pierwszej dobie funkcjonowania portalu, pojawia się sporo negatywnych opinii.
  • Wydaje się, że wynikają one przede wszystkim z siły przyzwyczajenia polskiego konsumenta do bardzo funkcjonalnego serwisu Allegro.
  • Przyzwyczajenie i wygoda to jedne z kluczowych atutów Allegro w walce z Amazonem.

Amazon nie zachwycił polskich konsumentów. Allegro utrzyma przewagę?

Jednak nie tylko subiektywne opinie wskazują na pierwszą „porażkę” Amazona z Allegro. Obiektywne dane firmy Dealavo, także wskazują na atuty Allegro. Analitycy tej firmy przeanalizowali dostępne oferty i porównali je między obiema konkurentami. Analizie podlegało ponad 1000 produktów (najchętniej kupowanych przez Polaków), a wyniki są jednoznaczne – na Allegro jest po prostu taniej.

Jeżeli chodzi o kwestię darmowych przesyłek, w polskiej wersji Amazon zaczynają się one dopiero od 100 zł, podczas gdy na Allegro (Allegro Smart) już od 40 zł. Dealavo podkreśla także, że polski rynek cały czas jest bardzo wrażliwy cenowo i ta kwestia nadal ma kluczowe znaczenie przy wyborze miejsca zakupu.

Wydaje się więc, że panika po wejściu Amazona była przesadzona. Allegro jest liderem rynku, mocno zakorzenionym w przyzwyczajeniach polskich klientów, a jeżeli w dodatku można tam znaleźć te same produkty zazwyczaj w niższej cenie, to spółka wcale nie jest skazana na porażkę w starciu z gigantem jakim jest Amazon.

Zobacz także: Biobójcza maseczka NanoGroup sprzedaje się w ekspresowym tempie

Akcje Allegro w górę. Kolejna niewielka korekta?

Allegro jutro pokaże wyniki za 2020 rok, co może poruszyć notowaniami. W połowie lutego Goldman Sachs wycenił akcje spółki na 91 zł. Obecnie jest to bardzo odległy poziom, a kurs wrócił w okolice z dnia debiutu. To jest swego rodzaju naturalny poziom wsparcia. Od strony technicznej warto zwrócić uwagę na porównywalne ostatnie korekty. Wyjście wyżej niż dzisiejsze maksimum, może dać sygnał do mocniejszego odbicia, choćby do linii trendu.

We wtorek notowania polskiego giganta e-commerce rosły o ponad 5% w odpowiedzi na nieudany, zdaniem konsumentów, start Amazona w Polsce.

AVA Trade

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnige | kirs dolara | funt | notowania sp500 | notowania kryptowaluty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułDogecoin znów na Twitterze. Elon Musk wrzuca kolejnego mema
Następny artykułNiemiecki DAX 30 na nowych szczytach. Rekordowe poziomy dotarły również do Europy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here