Naga MarketsPieniądze na lokatach nie dają zysku, a KNF obawia się nasilenia oszustwRada Polityki Pieniężnej kilkukrotnie w tym roku obniżała stopy procentowe w Polsce, a te spadły niemal do zera. Wszystko po to, by walczyć z kryzysem jaki wywołała pandemia koronawirusa. O ile niskie stopy procentowe sprawiają, że kredyty są tańsze, to na nieszczęście oszczędzających pieniądze, lokaty nie dają już zarobić, a nawet nie chronią przed utratą siły nabywczej pieniądza. W takiej sytuacji inwestorzy mogą szukać innych sposobów na lokowanie nadwyżek kapitału. Komisja Nadzoru Finansowego obawia się, gdzie trafią pieniądze z depozytów.

  • Stopy procentowe w Polsce znalazły się na rekordowo niskich poziomach
  • Lokaty bankowe nie chronią już przed utratą siły nabywczej pieniądza
  • Inwestorzy zaczynają szukać alternatywy, a oszuści zacierają ręce

Niskie stopy procentowe sprzyjają ryzykownym inwestycjom

Niskie stopy procentowe, a co za tym idzie, spadek oprocentowania lokat bankowych sprawia, że inwestorzy czerpią juz zysków z trzymanej gotówki. Do tego dochodzi rosnąca inflacja, która powoduje, że siła nabywcza pieniądza staje się coraz mniejsza.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mając na uwadze powyższe, inwestorzy są coraz bardziej skłonni do poszukiwania bardziej ryzykownych okazji inwestycyjnych. Te jednak często okazują się wątpliwe, zwłaszcza, kiedy oferują je podejrzane podmioty.

Komisja Nadzoru Finansowego już teraz odbiera sygnały z rynku i od instytucji o ryzykownych i wątpliwych inwestycjach. Jeśli oferują je podmioty nie będące pod nadzorem KNF, oprócz wpisu na listę ostrzeżeń publicznych i zawiadomienia prokuratury, Urząd nie może zrobić zbyt wiele.

Obecnie “w modzie’ jest oferowanie inwestycji w:

  • kryptowaluty
  • condo- i apart hotele
  • crowdfunding
  • weksle inwestycyjne

Powyższe nie oznacza, że każda taka inwestycja to oszustwo. Warto jednak dobrze przeanalizować, czy warto lokować zgromadzony kapitał w daną inwestycje, gdyż może się okazać, że nie będzie z tego zysku, a odzyskanie pieniędzy okaże się niemożliwe.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here