Naga MarketsW reakcji na fenomenalny boom, jaki przeżywa rynek kryptowalut, zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu liczne kanały na platformie YouTube. Wśród setek youtuberów nie zawsze łatwo znaleźć tych, którzy prezentują cenne i rzetelne materiały. Wielu z nich powiela idee z innych kanałów, zdarzają się też i tacy, którzy podają niesprawdzone, a czasami wręcz nieprawdziwe informacje. Podczas mojej, prawie dwuletniej przygody z rynkiem kryptowalut prześledziłem dziesiątki anglojęzycznych kanałów, spośród których obecnie regularnie śledzę dziesięć moim zdaniem najlepszych. Poniżej przedstawiam zestawienie pięciu spośród nich. Bezpośrednio do kanałów można przejść klikając w ich nazwy.


DataDash

Historia kanału prowadzonego przez Nicholasa Mertena przypomina historię niejednego altcoina o astronomicznej stopie zwrotu. Zapoczątkowany zaledwie rok temu, obecnie jest jednym z najpopularniejszym na świecie kanałów poświęconym tematyce krypto z setkami nagrań– śledzi go ponad 300 tys. osób! Sam Nicholas, po siedmioletniej przygodzie z rynkiem akcji i surowców, dostrzegł ogromny potencjał drzemiący w technologii blockchain, która stała się jego życiową pasją. Na kanale znajdziecie wnikliwe, pełne oryginalnych przemyśleń opisy oraz analizy kryptowalut oparte na solidnych podstawach: analizie technicznej, fundamentalnej oraz rozległej wiedzy na temat całego rynku. Oprócz tego, są tam liczne wywiady, relacje z tego, co dzieje się w kryptosferze oraz wiele informacji na temat innowacyjnych rozwiązań. Każdego miesiąca Nicholas przedstawia wytypowane przez siebie waluty mające największy, jego zdaniem, potencjał wzrostowy, a dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności traderskie, są kursy poświęcone technikom analizy technicznej. 

aantonop

Wielu osobom bitcoin i technologia blockchain kojarzy się jednoznacznie z postacią Andreasa Antonopoulosa – jednego z najbardziej uznanych eskeprtow w tej dziedzinie, autora bestsellerowych książek Mastering Bitcoin oraz The Internet of Money. Podczas licznych wystąpień publicznych Andreas w przystępny sposób wyjaśnia arkana związane z technologią blockchain, wplatając jednocześnie elementy humoru i osobiste anegdoty. Co istotne, prowadzi on kanał na YouTube, na którym można znaleźć wiele z jego wystąpień, a także materiały z cyklu Q&A – krótkie filmiki poświęcone konkretnym zagadnieniom, takim jak co to jest fork, na czym polega Segwit, co to są inteligentne kontrakty, czym jest Lightening Network i wiele innych. „Lektura” obowiązkowa dla każdego pasjonata technologii blockchain.

Boxmining

Od twórcy gier komputerowych, do pasjonata i eksperta z dziedziny kryptowalut – tak w dużym uproszczeniu przedstawia się historia Michaela Gu z Hong Kongu, prowadzącego jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube o nazwie Boxmining. To jedno z najlepszych źródeł informacji o tym, co na bieżąco dzieje się w kryptosferze, z cennymi i wnikliwymi komentarzami i interpretacjami autora. Na kanale znajdziecie także prezentacje nowych altcoinów i technologii, liczne wywiady i relacje z konferencji. Z racji miejsca zamieszkania, Michael jest także jednym z najlepszych źródeł na temat tego, co dzieje się w chińskiej kryptosferze. Prowadzi także cykliczne sesje z Ivanem z kanału Ivan on Tech – opisanego w dalszej części zestawienia.

Bitcoin Trading Challenge

Kanał prowadzony przez młodego krypto pasjonata z USA Bennetta Steina, to niezastąpione źródło wiedzy na temat technik tradingu, narzędzi wspomagających handel oraz gotowych strategii. Rzekłbym, że jest to wręcz prawdziwa encyklopedia na temat kryptotradingu zawierająca szereg podzielonych na części kursów, z których dowiecie się m.in. jak stosować Profil Wolumenowy, poznacie podstawy fal Elliotta, zastosowania współczynników Fibonacciego, podstawy VSA Richarda Wyckoffa, dowiecie się jak wykorzystywać narzędzia do analizy sentymentu, poznacie techniki oparte o przepływ zleceń (order flow) oraz arkusz zleceń (order book), będziecie wiedzieć, na czym polega polowanie na stop lossy i jak się ustrzec pułapek zastawianych mniej doświadczonym traderom … na tym lista się nie kończy. I to wszystko za darmo w ramach jednego kanału. Benett – chapeau bas!

Ivan on Tech

Ivan – młody deweloper ze Szwecji specjalizujący się w tworzeniu aplikacji opartych na blockchainie, zdobył ogromną popularność prowadząc kanał, na którym wyjaśnia zwykłym zjadaczom chleba zawiłości technologii blockchain w mało zawiły sposób, a przy tym robi to z ogromnym entuzjazmem. Co to jest Segwit i Segwit 2, co kryje się za terminem Lightening Network, czym jest Sharding i Solidity, na czym polegają tzw. smart contracts, co to są dapps – to tylko niewielka część poruszanych zagadnień. Ivan prowadzi też regularne analizy kryptowalut z punktu widzenia dewelopera, co pozwala poszerzyć perspektywę o bardzo istotny aspekt techniczny. Jest prelegentem podczas licznych konferencji, doradza firmom i organizacjom w zakresie implementacji technologii blockchain. Niedawno ruszyła jego nowa inicjatywa – Ivan on Tech Academy. Jest to kurs dogłębnie wyjaśniający arkana tej technologii, stworzony zwłaszcza z myślą o osobach inwestujących na rynku kryptowalut, aby mieli techniczne podstawy na temat tego, co jest przedmiotem ich handlu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. ja mam mieszaną opinię na temat tego kanału, prowadzącemu zdarza się przedstawiać niezweryfikowane do końca informacje; pamiętam jak raz wyszedłem z zyskkownego longa na btc w reakcji na informacje podane na tym kanale jakoby Chiny mialy odciać kopaczom dostawy prądu . Jak się okazało była to mało znacząca informacja podana w gdzieś w mało znaczącej lokalnej gazecie. Od tamtego momentu zlikwidowałem subskrypcję, choć nie przeczę że autor wkłada dużo zaangazowania w prowadzenie kanału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here